Používáme cookies.
Souhlasím
2_Náš tým

Žijeme příběhy našich firem

Investiční proces je překvapivě kreativní a návykový

Pohání nás chuť uspět a vydělat, ale často i obyčejná zvědavost. Každá fabrika je příběh, který stojí za to prožít a dotáhnout do konce. Mnoho z našich projektů se zrodilo ze zdánlivě jednoduché myšlenky a prvotního nadšení. Následovala spousta tvrdé práce a každodenní rutiny. Naše projekty fungují také díky výjimečným lidem, které jsme na cestě za naší vizí potkali. Do každého z našich projektů jsme dali maximum, protože nás hledat zajímavé byznysové kombinace prostě baví.

Igor Fait

fait_jet_0244-2

Lubor Turza

turzajet_0744

Libor Šparlinek

sparlinekjet_1038

Marek Malík

malikjet_0693
fait_jet_0244-2

Igor Fait

Managing Partner

Igor je brněnský rodák a patriot a také zakládající partner Jet Investment. Jako člen představenstev, dozorčích rad nebo sborů jednatelů dohlíží na strategický rozvoj všech portfoliových společností a na vyhodnocování akvizičních příležitostí. 

Igor vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. V letech 1990 až 1993 pracoval jako portfolio manažer Veletržního Investičního Fondu a ředitel kapitálových trhů BVV. Poté se osamostatnil a založil brokerskou společnost Brno Broker Group. Společnost svým tržním podílem patřila mezi top 10 obchodníků s cennými papíry v ČR. V roce 1996 Igor Fait společnost BBG Brno prodal a založil skupinu Jet Investment.

Nejlepší investice podle Igora jsou: děti, zdraví, rodina, umění
Igor zásadně neinvestuje do: kryptoměn
Guilty pleasures: auta, cestování

fait@jetinvestment.cz

turzajet_0744

Lubor Turza

Partner

Lubor zodpovídá za vyhledávání a řízení investičních projektů. Od svého příchodu do Jet Investment v roce 1997 úspěšně realizoval řadu akvizic, působil také jako projektový ředitel a zodpovídal za prodej reorganizovaných společností. Z pozice jednatele BRONSWERK HEAT TRANSFER, člena představenstev společností STROJÍRNY POLDI, PBS INDUSTRY a MSV Metal Studénka a statutárního orgánu HOECKLE Group kontroluje jejich strategický rozvoj.

Lubor je absolventem VUT v Brně. V letech 1995 až 1996 pracoval v BBG Brno jako analytik, následně v oddělení Corporate finance se zaměřením na vyhledávání akvizičních příležitostí.

Nejlepší investice podle Lubora jsou: vzdělání, jazyky, private equity
Lubor zásadně neinvestuje do: spekulativních investic 
Guilty pleasures: hudba, víno, sport

turza@jetinvestment.cz

sparlinekjet_1038

Libor Šparlinek

Partner

Libor zodpovídá za kontakty s investory a za úpis investičních akcií fondů Jet. V Jet Investment působí od jejího založení v roce 1997. V minulosti úspěšně řídil nemovitostní projekty a byl aktivní při vyhledávání synergií mezi společnostmi ve skupině. Z pozice předsedy dozorčí rady ve společnostech MSV Metal Studénka, PBS INDUSTRY a STROJÍRNY POLDI dohlíží nad jejich strategickým rozvojem.

Libor je absolventem VUT v Brně. Do roku 1996 pracoval jako obchodní a marketingový ředitel společnosti BBG Brno v oddělení Corporate finance.

Nejlepší investice podle Libora jsou: rodina, dcery, cestování 
Libor zásadně neinvestuje do: investic bez silného příběhu 
Guilty pleasures: hi-tech gadgets

sparlinek@jetinvestment.cz

malikjet_0693

Marek Malík

Partner

Marek je zodpovědný za vyhledávání a řízení investičních projektů. V Jet Investment působí od roku 2010, v minulosti byl aktivní ve vyhledávání akvizic, řízení společností a jejich exitů. Jako předseda představenstva a group CEO se podílí na výkonném řízení KORD Group. V rámci ostatních portfoliových investic je Marek aktivní jako člen představenstva společností Fiberpreg CZ a Payment4U a jako jednatel společnosti BENET AUTOMOTIVE.

Marek je absolventem VUT v Brně a Nottingham Trent University. Dříve pracoval v Bank Austria Creditanstalt nebo v Deutsche Bank Praha a Londýn, kde obchodoval na finančních trzích ve střední a východní Evropě. 

Nejlepší investice podle Marka jsou: vzdělání, zážitky, zdraví a rodina
Marek zásadně neinvestuje do: čehokoli, co nemá logiku 
Guilty pleasures: golf, cestování, funkcionalistická architektura

malik@jetinvestment.cz

Oldřich Šoba

soba_jet_1305

Jan Sklenář

sklenar_jet_1523

Libor Knappek

knappek

Jan Brávek

jet-investment_jan-brávek
soba_jet_1305

Oldřich Šoba

Director

Oldřich pracuje v Jet Investment od roku 2014 jako Chief Operating Officer. Zodpovídal za licenční řízení u České národní banky a založení private equity fondu Jet 1 a Jet 2. Z pozice projektového ředitele se také věnuje vyhledávání a řízení investičních projektů. Je členem představenstva ve společnostech PBS INDUSTRY a LESS & TIMBER a jednatelem společností LESS & ENERGY a BRONSWERK HEAT TRANSFER.

Oldřich vystudoval finance na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Před příchodem do Jet Investment pracoval jako projektový manažer a ekonomický analytik v poradenských společnostech a univerzitní pedagog finančních a kapitálových trhů.

soba@jetinvestment.cz

sklenar_jet_1523

Jan Sklenář

Director

Jan se v Jet Investment od roku 2015 z pozice projektového ředitele věnuje skupině MSV Metal Group, kde je také členem představenstva. Zodpovídá zejména za strategické řízení společnosti MSV Metal Studénka a akviziční projekty této strojírenské skupiny, jako byla například akvizice společnosti Kuźnia Ostrów Wielkopolski v Polsku. Jan se také podílí na vyhledávání a realizaci nových investičních příležitostí, řídil například akvizici HOECKLE Group.

Jan vystudoval Ekonomickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, studoval také na univerzitách ve Velké Británii a ve Finsku. Před příchodem do brněnského týmu pracoval v německé poradenské společnosti Roland Berger.

sklenar@jetinvestment.cz

knappek

Libor Knappek

Director

Libor je zodpovědný za vedení skupiny COMPOSITE Group a vyhledávání investičních příležitostí v oblasti moderních materiálů a odvětví automotive. Ve Jet Investment působí od roku 2016 a podílel se na akvizici FIBERPREG GmbH, Fiberpreg CZ a BENET AUTOMOTIVE. Je předsedou představenstva společnosti Fiberpreg CZ, jednatelem FIBERPREG GmbH a jednatelem v BENET AUTOMOTIVE. Libor je absolventem Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě se specializací na technické vědy. V roce 2002 získal titul CFA Charterholder. Před svým příchodem do Jet Investment byl partnerem v investičním M&A boutique VICF a v letech 2000—2011 pak ředitelem Corporate finance v Raiffeisenbank a následně Komerční bance. Za svoji kariéru se podílel na více než třiceti tuzemských a zahraničních akvizicích a divesticích pro významné korporace jako ČEZ, Unipetrol, Raiffeisenbank nebo Messe Düsseldorf.

knappek@jetinvestment.cz

jet-investment_jan-brávek

Jan Brávek

Director

Jan má na starosti řízení fondů Jet 1 a Jet 2. Vedle každodenního provozu fondů se věnuje vztahům s českými i mezinárodními investory, především těmi institucionálními. 

Před příchodem do týmu Jet Investment v roce 2018 působil v rakouské Erste Group, kde se v rámci celého regionu CEE specializoval na projektové úvěrování, zejména v oblasti real estate, infrastruktuře a obnovitelných zdrojích, s objemem portfolia přesahujícího 1 miliardu EUR. V bankovní skupině se zabýval také konsolidací a následným prodejem špatných aktiv, přesahujících nominální hodnotu 500 milionů EUR. 

Jan studoval na University of Applied Sciences ve Vídni a magisterský titul získal na Berlin School of Economics and Law.

bravek@jetinvestment.cz

Jiří Kroc

jet-investment_jiří-kroc

Jiří Šmehlík

smehlikjet_0564

Jan Franěk

franek_jet_0368

Gabriela Tlačbabová

tlacbabovajet_0972
jet-investment_jiří-kroc

Jiří Kroc

Director

Jiří se věnuje identifikaci a řízení investičních příležitostí fondu Jet 2, budování nových oborových platforem uvnitř fondu a jejich manažerskému vedení, stejně jako následným divestičním procesům. Jako projektový ředitel se věnuje řízení strojírenské skupiny HOECKLE POLDI Group.

Do Jet Investment přišel ze společnosti Deloitte, kde působil jako manažer oddělení Corporate finance. Má za sebou řadu úspěšných transakcí v českém i mezinárodním měřítku, včetně obchodů v hodnotě přes 300 milionů eur, například prodej jedné z největších fotovoltaických elektráren v regionu, prodej několika významných strojírenských podniků nebo divestici skupiny aktiv klíčového hráče v energetice. Mezi jeho klienty v oblasti akvizic patřily jak korporace, například ČEZ, EnBW nebo Unipetrol, tak řada private equity fondů a soukromých podnikatelů. 

Jiří je absolventem pražské VŠE.

kroc@jetinvestment.cz

smehlikjet_0564

Jiří Šmehlík

Director

Jiří v současné době řeší restrukturalizaci společností Slovenský Hodváb PLUS a Kordservice SK PLUS. Souběžně se věnuje přípravě revitalizace rozsáhlého území určeného pro developerské projekty na Slovensku. V Jet Investment působí již od roku 1998. Mimo jiné se aktivně podílel na řízení projektů Kornolit, Moravské autoopravny, Sběrné suroviny, Vinium, Českomoravský len, Jitka, Adast Blansko a Hutní montáže.

smehlik@jetinvestment.cz

franek_jet_0368

Jan Franěk

Associate Director

Jan je projektovým ředitelem společnosti Payment4U a věnuje se vyhledávání a řízení nových akvizičních projektů. Jan přišel do Jet Investment v roce 2015 jako čerstvý absolvent oboru Řízení a ekonomika podniku na VUT v Brně. Zpočátku se zaměřoval na podporu jednotlivých projektových ředitelů. Podílel se na akvizici společností Fiberpreg GmbH a Payment4U, ve které je místopředsedou představenstva.

franek@jetinvestment.cz

tlacbabovajet_0972

Gabriela Tlačbabová

Legal Advisor

Gabriela poskytuje právní podporu celému týmu Jet Investment. Od roku 2001 zodpovídá za interní compliance, korporátní a personální agendu a zajištění administrativního chodu společnosti a investičních fondů Jet. Gabriela je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

tlacbabova@jetinvestment.cz