Používáme cookies.
Souhlasím
2_Náš tým

Žijeme příběhy našich firem

Investiční proces je překvapivě kreativní a návykový

Pohání nás chuť uspět a vydělat, ale často i obyčejná zvědavost. Každá fabrika je příběh, který stojí za to prožít a dotáhnout do konce. Mnoho z našich projektů se zrodilo ze zdánlivě jednoduché myšlenky a prvotního nadšení. Následovala spousta tvrdé práce a každodenní rutiny. Naše projekty fungují také díky výjimečným lidem, které jsme na cestě za naší vizí potkali. Do každého z našich projektů jsme dali maximum, protože nás hledat zajímavé byznysové kombinace prostě baví.

Igor Fait

fait_jet_0244-2

Lubor Turza

turzajet_0744

Libor Šparlinek

sparlinekjet_1038

Marek Malík

malikjet_0693
fait_jet_0244-2

Igor Fait

Managing Partner

Igor je brněnský rodák a patriot a také zakládající partner Jet Investment. Jako člen představenstev, dozorčích rad nebo sborů jednatelů dohlíží na strategický rozvoj všech portfoliových společností a na vyhodnocování akvizičních příležitostí. 

Igor vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. V letech 1990 až 1993 pracoval jako portfolio manažer Veletržního Investičního Fondu a ředitel kapitálových trhů BVV. Poté se osamostatnil a založil brokerskou společnost Brno Broker Group. Společnost svým tržním podílem patřila mezi top 10 obchodníků s cennými papíry v ČR. V roce 1996 Igor Fait společnost BBG Brno prodal a založil skupinu Jet Investment.

Nejlepší investice podle Igora jsou: děti, zdraví, rodina, umění
Igor zásadně neinvestuje do: kryptoměn
Guilty pleasures: auta, cestování

fait@jetinvestment.cz

turzajet_0744

Lubor Turza

Partner

Lubor zodpovídá za vyhledávání a řízení investičních projektů. Od svého příchodu do Jet Investment v roce 1997 úspěšně realizoval řadu akvizic, působil také jako projektový ředitel a zodpovídal za prodej reorganizovaných společností. Z pozice jednatele BENVIG HEAT TRANSFER, člena představenstev společností STROJÍRNY POLDI a PBS INDUSTRY a statutárního orgánu HOECKLE Group kontroluje jejich strategický rozvoj.

Lubor je absolventem VUT v Brně. V letech 1995 až 1996 pracoval v BBG Brno jako analytik, následně v oddělení Corporate finance se zaměřením na vyhledávání akvizičních příležitostí.

Nejlepší investice podle Lubora jsou: vzdělání, jazyky, private equity
Lubor zásadně neinvestuje do: spekulativních investic 
Guilty pleasures: hudba, víno, sport

turza@jetinvestment.cz

sparlinekjet_1038

Libor Šparlinek

Partner

Libor zodpovídá za kontakty s investory a za úpis investičních akcií fondů Jet. V Jet Investment působí od jejího založení v roce 1997. V minulosti úspěšně řídil nemovitostní projekty a byl aktivní při vyhledávání synergií mezi společnostmi ve skupině. Z pozice předsedy dozorčí rady ve společnostech PBS INDUSTRY a STROJÍRNY POLDI dohlíží nad jejich strategickým rozvojem.

Libor je absolventem VUT v Brně. Do roku 1996 pracoval jako obchodní a marketingový ředitel společnosti BBG Brno v oddělení Corporate finance.

Nejlepší investice podle Libora jsou: rodina, dcery, cestování 
Libor zásadně neinvestuje do: investic bez silného příběhu 
Guilty pleasures: hi-tech gadgets

sparlinek@jetinvestment.cz

malikjet_0693

Marek Malík

Partner

Marek je zodpovědný za vyhledávání a řízení investičních projektů. V Jet Investment působí od roku 2010, v minulosti byl aktivní ve vyhledávání akvizic, řízení společností a jejich exitů. Marek je aktivní jako člen představenstva společností Fiberpreg CZ, Payment4U a Tedom.

Marek je absolventem VUT v Brně a Nottingham Trent University. Dříve pracoval v Bank Austria Creditanstalt nebo v Deutsche Bank Praha a Londýn, kde obchodoval na finančních trzích ve střední a východní Evropě. 

Nejlepší investice podle Marka jsou: vzdělání, zážitky, zdraví a rodina
Marek zásadně neinvestuje do: čehokoli, co nemá logiku 
Guilty pleasures: golf, cestování, funkcionalistická architektura

malik@jetinvestment.cz

Oldřich Šoba

soba_jet_1305

Jan Sklenář

sklenar_jet_1523

Jan Brávek

jet-investment_jan-brávek

Jiří Kroc

jet-investment_jiří-kroc
soba_jet_1305

Oldřich Šoba

Director

Oldřich pracuje v Jet Investment od roku 2014 jako Chief Operating Officer. Zodpovídal za licenční řízení u České národní banky a založení private equity fondu Jet 1 a Jet 2. Z pozice projektového ředitele se také věnuje vyhledávání a řízení investičních projektů. Je členem představenstva ve společnostech PBS INDUSTRY a jednatelem společnosti BENVIG HEAT TRANSFER.

Oldřich vystudoval finance na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Před příchodem do Jet Investment pracoval jako projektový manažer a ekonomický analytik v poradenských společnostech a univerzitní pedagog finančních a kapitálových trhů.

soba@jetinvestment.cz

sklenar_jet_1523

Jan Sklenář

Director

Jan se v Jet Investment od roku 2015 z pozice projektového ředitele věnuje skupině MSV Metal Group, kde je také členem představenstva. Zodpovídá zejména za strategické řízení společnosti MSV Metal Studénka a akviziční projekty této strojírenské skupiny, jako byla například akvizice společnosti Kuźnia Ostrów Wielkopolski v Polsku. Jan se také podílí na vyhledávání a realizaci nových investičních příležitostí, řídil například akvizici HOECKLE Group.

Jan vystudoval Ekonomickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, studoval také na univerzitách ve Velké Británii a ve Finsku. Před příchodem do brněnského týmu pracoval v německé poradenské společnosti Roland Berger.

sklenar@jetinvestment.cz

jet-investment_jan-brávek

Jan Brávek

Director

Jan má na starosti řízení fondů Jet 1 a Jet 2. Vedle každodenního provozu fondů se věnuje vztahům s českými i mezinárodními investory, především těmi institucionálními. 

Před příchodem do týmu Jet Investment v roce 2018 působil v rakouské Erste Group, kde se v rámci celého regionu CEE specializoval na projektové úvěrování, zejména v oblasti real estate, infrastruktuře a obnovitelných zdrojích, s objemem portfolia přesahujícího 1 miliardu EUR. V bankovní skupině se zabýval také konsolidací a následným prodejem špatných aktiv, přesahujících nominální hodnotu 500 milionů EUR. 

Jan studoval na University of Applied Sciences ve Vídni a magisterský titul získal na Berlin School of Economics and Law.

bravek@jetinvestment.cz

jet-investment_jiří-kroc

Jiří Kroc

Director

Jiří se věnuje identifikaci a řízení investičních příležitostí fondu Jet 2, budování nových oborových platforem uvnitř fondu a jejich manažerskému vedení, stejně jako následným divestičním procesům. Jako projektový ředitel se věnuje řízení strojírenské skupiny HOECKLE POLDI Group.

Do Jet Investment přišel ze společnosti Deloitte, kde působil jako manažer oddělení Corporate finance. Má za sebou řadu úspěšných transakcí v českém i mezinárodním měřítku, včetně obchodů v hodnotě přes 300 milionů eur, například prodej jedné z největších fotovoltaických elektráren v regionu, prodej několika významných strojírenských podniků nebo divestici skupiny aktiv klíčového hráče v energetice. Mezi jeho klienty v oblasti akvizic patřily jak korporace, například ČEZ, EnBW nebo Unipetrol, tak řada private equity fondů a soukromých podnikatelů. 

Jiří je absolventem pražské VŠE.

kroc@jetinvestment.cz

Jiří Šmehlík

smehlikjet_0564

Antonín Dvořák

A.Dvořák

Marek Palička

M.Palička

Jan Franěk

franek_jet_0368
smehlikjet_0564

Jiří Šmehlík

Director

Jiří v současné době řeší restrukturalizaci společností Slovenský Hodváb PLUS a Kordservice SK PLUS. Souběžně se věnuje přípravě revitalizace rozsáhlého území určeného pro developerské projekty na Slovensku. V Jet Investment působí již od roku 1998. Mimo jiné se aktivně podílel na řízení projektů Kornolit, Moravské autoopravny, Sběrné suroviny, Vinium, Českomoravský len, Jitka, Adast Blansko a Hutní montáže.

smehlik@jetinvestment.cz

A.Dvořák

Antonín Dvořák

Director

Antonín se věnuje především vyhledávání, rozvoji a realizaci nových investičních příležitostí pro fond Jet 2, budování nových oborových platforem, jejich manažerskému vedení a následným divestičním procesům.

Před příchodem do týmu Jet v prosinci 2018 nasbíral Antonín dvanáct let zkušeností v investičním prostředí – zabýval se investičním poradenstvím a exekucí M&A transakcí v objemu přes 1 mld. EUR v mnoha odvětvích od přírodních zdrojů přes zpracovatelský průmysl, dopravu, energetiku, až po média či chemii. Přes osm let působil ve skupině BXR, z toho více než pět let v londýnské pobočce BXR Partners, naposledy na pozici Vice President.

Antonín je absolventem Vysoké školy ekonomické, Univerzity Karlovy a programu CFA.

dvorak@jetinvestment.cz 

M.Palička

Marek Palička

Associate Director

Marek se věnuje identifikaci nových investičních příležitostí fondu Jet 2. Zároveň z pozice Associate Director podporuje řízení strojírenské platformy HOECKLE POLDI Group, kde zodpovídá především za transformaci německé a rakouské části platformy. Je jednatelem a výkonným ředitelem německých společností platformy HOECKLE POLDI Group.

Před příchodem do Jet Investment pracoval pro přední poradenské společnosti Roland Berger a Boston Consulting Group, kde se věnoval především restrukturalizačním a transformačním projektům v mnoha evropských zemích. Kromě toho se podílel na mnoha due diligence projektech pro přední evropské Private Equity společnosti.

Marek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, program CEMS Mezinárodní management. Studoval také v Austrálii, Německu a Rakousku.

palicka@jetinvestment.cz

franek_jet_0368

Jan Franěk

Associate Director

Jan je projektovým ředitelem společnosti Payment4U a věnuje se vyhledávání a řízení nových akvizičních projektů. Jan přišel do Jet Investment v roce 2015 jako čerstvý absolvent oboru Řízení a ekonomika podniku na VUT v Brně. Zpočátku se zaměřoval na podporu jednotlivých projektových ředitelů. Podílel se na akvizici společností Fiberpreg GmbH a Payment4U, ve které je místopředsedou představenstva.

franek@jetinvestment.cz

Gabriela Tlačbabová

tlacbabovajet_0972

Petra Míšková

Petra Míšková

Jolana Bláha

Jolana Bláha
tlacbabovajet_0972

Gabriela Tlačbabová

Legal Advisor

Gabriela poskytuje právní podporu celému týmu Jet Investment. Od roku 2001 zodpovídá za interní compliance, korporátní a personální agendu a zajištění administrativního chodu společnosti a investičních fondů Jet. Gabriela je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

tlacbabova@jetinvestment.cz

Petra Míšková

Petra Míšková

Back Office Manager

Od roku 2018 je Petra nezastupitelnou oporou celého týmu Jet Investment. Pod její taktovkou je každodenní chod kanceláře od fakturace a bankovních úkonů, přes komunikaci s účetními, až po aktualizaci a kontrolu dat ve firemní databázi. Kromě administrativní agendy funguje také jako asistentka Igora Faita.

Petra vystudovala bakalářský obor Business Management and Finance na Nottingham Trent University a je absolventkou magisterského studia Podnikových financí na Vysokém učení technickém v Brně. Před nástupem do Jet Investment v roce 2018 sbírala zkušenosti především z oblasti zákaznického servisu v České republice a v australském Sydney.

miskova@jetinvestment.cz

Jolana Bláha

Jolana Bláha

Office Assistant

Jolana patří do týmu Jet Investment od roku 2017. V roli asistentky má na starosti každodenní administrativu, zodpovídá za chod recepce a stará se o hladký průběh obchodních jednání.

blaha@jetinvestment.cz