Používáme cookies.
Souhlasím
Jet_team_300dpi

Žijeme příběhy našich firem

Investiční proces je překvapivě kreativní a návykový

Pohání nás chuť uspět a vydělat, ale často i obyčejná zvědavost. Každá fabrika je příběh, který stojí za to prožít a dotáhnout do konce. Mnoho z našich projektů se zrodilo ze zdánlivě jednoduché myšlenky a prvotního nadšení. Následovala spousta tvrdé práce a každodenní rutiny. Naše projekty fungují také díky výjimečným lidem, které jsme na cestě za naší vizí potkali. Do každého z našich projektů jsme dali maximum, protože nás hledat zajímavé byznysové kombinace prostě baví.

Igor Fait

Igor_Fait_JET00231

Lubor Turza

Lubor_Turza_JET00139

Libor Šparlinek

Libor_Sparlinek_JET00086

Marek Malík

Marek_Malik_JET00166
Igor_Fait_JET00231

Igor Fait

Managing Partner

Igor je brněnský rodák a patriot a také zakládající partner Jet Investment. Jako člen představenstev, dozorčích rad nebo sborů jednatelů dohlíží na strategický rozvoj všech portfoliových společností a na vyhodnocování akvizičních příležitostí. 

Igor vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. V letech 1990 až 1993 pracoval jako portfolio manažer Veletržního Investičního Fondu a ředitel kapitálových trhů BVV. Poté se osamostatnil a založil brokerskou společnost Brno Broker Group. Společnost svým tržním podílem patřila mezi top 10 obchodníků s cennými papíry v ČR. V roce 1996 Igor Fait společnost BBG Brno prodal a založil skupinu Jet Investment.

Nejlepší investice podle Igora jsou: děti, zdraví, rodina, umění
Igor zásadně neinvestuje do: kryptoměn
Guilty pleasures: auta, cestování

fait@jetinvestment.cz

Lubor_Turza_JET00139

Lubor Turza

Partner

Lubor zodpovídá za vyhledávání a řízení investičních projektů. Od svého příchodu do Jet Investment v roce 1997 úspěšně realizoval řadu akvizic, působil také jako projektový ředitel a zodpovídal za prodej reorganizovaných společností. Z pozice jednatele BENVIG HEAT TRANSFER, člena představenstev společností STROJÍRNY POLDI a PBS INDUSTRY a statutárního orgánu HOECKLE Group kontroluje jejich strategický rozvoj.

Lubor je absolventem VUT v Brně. V letech 1995 až 1996 pracoval v BBG Brno jako analytik, následně v oddělení Corporate finance se zaměřením na vyhledávání akvizičních příležitostí.

Nejlepší investice podle Lubora jsou: vzdělání, jazyky, private equity
Lubor zásadně neinvestuje do: spekulativních investic 
Guilty pleasures: hudba, víno, sport

turza@jetinvestment.cz

Libor_Sparlinek_JET00086

Libor Šparlinek

Partner

Libor zodpovídá za kontakty s investory a za úpis investičních akcií fondů Jet. V Jet Investment působí od jejího založení v roce 1997. V minulosti úspěšně řídil nemovitostní projekty a byl aktivní při vyhledávání synergií mezi společnostmi ve skupině. Z pozice předsedy dozorčí rady ve společnostech PBS INDUSTRY a STROJÍRNY POLDI dohlíží nad jejich strategickým rozvojem.

Libor je absolventem VUT v Brně. Do roku 1996 pracoval jako obchodní a marketingový ředitel společnosti BBG Brno v oddělení Corporate finance.

Nejlepší investice podle Libora jsou: rodina, dcery, cestování 
Libor zásadně neinvestuje do: investic bez silného příběhu 
Guilty pleasures: hi-tech gadgets

sparlinek@jetinvestment.cz

Marek_Malik_JET00166

Marek Malík

Partner

Marek je zodpovědný za vyhledávání a řízení investičních projektů. V Jet Investment působí od roku 2010, v minulosti byl aktivní ve vyhledávání akvizic, řízení společností a jejich exitů. Marek je aktivní jako člen představenstva společností Fiberpreg CZ a Tedom.

Marek je absolventem VUT v Brně a Nottingham Trent University. Dříve pracoval v Bank Austria Creditanstalt nebo v Deutsche Bank Praha a Londýn, kde obchodoval na finančních trzích ve střední a východní Evropě. 

Nejlepší investice podle Marka jsou: vzdělání, zážitky, zdraví a rodina
Marek zásadně neinvestuje do: čehokoli, co nemá logiku 
Guilty pleasures: golf, cestování, funkcionalistická architektura

malik@jetinvestment.cz

Oldřich Šoba

Oldrich_Soba_JET_D1150554

Jan Sklenář

Jan_Sklenar_JET00541

Jan Brávek

Jan_Bravek_JET00419

Jiří Kroc

Jiri_Kroc_JET00471
Oldrich_Soba_JET_D1150554

Oldřich Šoba

Director

Oldřich pracuje v Jet Investment od roku 2014 jako Chief Operating Officer. Zodpovídal za licenční řízení u České národní banky a založení private equity fondu Jet 1 a Jet 2. Z pozice projektového ředitele se také věnuje vyhledávání a řízení investičních projektů. Je předsedou představenstva TEDOM a jednatelem společnosti BENVIG HEAT TRANSFER.

Oldřich vystudoval finance na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Před příchodem do Jet Investment pracoval jako projektový manažer a ekonomický analytik v poradenských společnostech a univerzitní pedagog finančních a kapitálových trhů.

soba@jetinvestment.cz

Jan_Sklenar_JET00541

Jan Sklenář

Director

Jan se v Jet Investment od roku 2015 z pozice projektového ředitele a člena představenstva věnoval skupině MSV Metal Group (MSV Metal Studénka v České republice a Kuźnia Ostrów Wielkopolski v Polsku) a Benet Automotive. Obě společnosti  byly divestovány v roce 2020. Jan se dále intenzivně věnuje rozvoji kompozitní skupiny, tj. společnostem Kordcarbon a Fiberpreg a podílí se na vyhledávání a realizaci nových investičních příležitostí, řídil například akvizici HOECKLE Group.

Jan vystudoval Ekonomickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, studoval také na univerzitách ve Velké Británii a ve Finsku. Před příchodem do brněnského týmu pracoval v německé poradenské společnosti Roland Berger.

sklenar@jetinvestment.cz

Jan_Bravek_JET00419

Jan Brávek

Director

Jan má na starosti řízení fondů Jet 1 a Jet 2. Vedle každodenního provozu fondů se věnuje vztahům s českými i mezinárodními investory, především těmi institucionálními. 

Před příchodem do týmu Jet Investment v roce 2018 působil v rakouské Erste Group, kde se v rámci celého regionu CEE specializoval na projektové úvěrování, zejména v oblasti real estate, infrastruktuře a obnovitelných zdrojích, s objemem portfolia přesahujícího 1 miliardu EUR. V bankovní skupině se zabýval také konsolidací a následným prodejem špatných aktiv, přesahujících nominální hodnotu 500 milionů EUR. 

Jan studoval na University of Applied Sciences ve Vídni a magisterský titul získal na Berlin School of Economics and Law.

bravek@jetinvestment.cz

Jiri_Kroc_JET00471

Jiří Kroc

Director

Jiří se věnuje identifikaci a řízení investičních příležitostí fondu Jet 2, budování nových oborových platforem uvnitř fondu a jejich manažerskému vedení, stejně jako následným divestičním procesům. Jako projektový ředitel se věnuje řízení strojírenské skupiny HOECKLE POLDI Group.

Do Jet Investment přišel ze společnosti Deloitte, kde působil jako manažer oddělení Corporate finance. Má za sebou řadu úspěšných transakcí v českém i mezinárodním měřítku, včetně obchodů v hodnotě přes 300 milionů eur, například prodej jedné z největších fotovoltaických elektráren v regionu, prodej několika významných strojírenských podniků nebo divestici skupiny aktiv klíčového hráče v energetice. Mezi jeho klienty v oblasti akvizic patřily jak korporace, například ČEZ, EnBW nebo Unipetrol, tak řada private equity fondů a soukromých podnikatelů. 

Jiří je absolventem pražské VŠE.

kroc@jetinvestment.cz

Alexander Kosovský

Alexander_Kosovsky_JET00919

Marek Palička

Marek_Palicka_JET00581

Artur Frankiewicz

Artur Frankiewicz

Gabriela Tlačbabová

Gabriela_Tlacbabova_JET_D1130039
Alexander_Kosovsky_JET00919

Alexander Kosovský

Director / Investment Projects

Alexander je od roku 2020 zodpovědný za vyhledávání nových investičních příležitostí pro private equity fond kvalifikovaných investorů Jet 2.

V minulosti působil v Genesis Capital, kde byl zodpovědný za vyhledávání investičních příležitostí napříč obory v České republice, na Slovensku a v Polsku. V pozici Investičního Manažera vedl investice do společností POS Media a Stangl Technik Česká republika/Stangl Technik Polska. Svoji kariéru odstartoval v investičních bankách Royal Bank of Scotland a J.P. Morgan v Londýně a v oddělení transakčního poradenství Ernst & Young v Praze. Později pracoval jako investiční poradce pro významnou mezinárodní průmyslovou skupinu.

Alexander vystudoval ekonomii a finance na londýnské Queen Mary College a magisterský program CEMS Master in Management na Vysoké škole ekonomické a HEC Paris. Mluví česky, anglicky, rusky a francouzsky.

kosovsky@jetinvestment.cz

Marek_Palicka_JET00581

Marek Palička

Director

Marek se věnuje identifikaci nových investičních příležitostí fondu Jet 2. Zároveň z pozice Director podporuje řízení strojírenské platformy HOECKLE POLDI Group, kde zodpovídá především za transformaci její německé a rakouské části. Marek je také předsedou představenstva ve společnostech 2 JCP a PBS Industry. 

Před příchodem do Jet Investment pracoval pro přední poradenské společnosti Roland Berger a Boston Consulting Group, kde se věnoval především restrukturalizačním a transformačním projektům v mnoha evropských zemích. Kromě toho se podílel na mnoha due diligence projektech pro přední evropské Private Equity společnosti.

Marek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, program CEMS Mezinárodní management. Studoval také v Austrálii, Německu a Rakousku.

palicka@jetinvestment.cz

Artur Frankiewicz

Artur Frankiewicz

Director / Investment Projects

Artur se zaměřuje na vyhledávání investičních příležitostí a následné vedení projektů na polském trhu.

Před příchodem do Jet Investment zastával pozici ředitele controllingu obchodu a logistiky v Unipetrol Group, působil také jako CFO ve společnostech Benzina a Neeco Global ITC Services. Pracoval mimo jiné pro PwC nebo Philip Morris, kde byl zodpovědný za audity, finance a vedl projekty v Portugalsku, Holandsku, Belgii a Německu.    

Artur vystudoval mezinárodní vztahy a zahraniční obchod na Ekonomické univerzitě v Krakově.

frankiewicz@jetinvestment.cz

 

Gabriela_Tlacbabova_JET_D1130039

Gabriela Tlačbabová

Legal Advisor

Gabriela poskytuje právní podporu celému týmu Jet Investment. Od roku 2001 zodpovídá za interní compliance, korporátní a personální agendu a zajištění administrativního chodu společnosti a investičních fondů Jet. Gabriela je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

tlacbabova@jetinvestment.cz

Tomáš Surka

Tomas_Surka_JET_D1150770

Jakub Krchňák

Jakub_Krchnak_JET00690

Petr Filka

Petr_Filka_JET00646

Pavel Drabina

Pavel_Drabina_JET00984
Tomas_Surka_JET_D1150770

Tomáš Surka

Group HR Advisor

Tomáš je poradce pro celou oblast lidských zdrojů, a to jak v samotné investiční společnosti, tak ve firmách v portfoliu. Na starosti má také HR část due diligence u potenciálních akvizic do fondů Jet, HR audity a pracovně-právní aspekty aktivit Jet Investment. Významně se podílí na výběru nových spolupracovníků.

V oblasti lidských zdrojů se pohybuje od roku 2011, působil v mezinárodních personálních společnostech jako Devire, Synergie a Adecco. Zastával různé pozice od pobočkového ředitele až po Country Managera a ředitele pro střední a východní Evropu. Má zkušenosti s velkými náborovými projekty, z personálních transformací společností při akvizicích a fúzích, nastavování personálních strategií a také v přeshraničním náboru a mezinárodní mobilitě. Mimo jiné se Tomáš také věnuje řízení personálně-poradenské skupiny a je aktivní v expertních pracovních skupinách věnující se komplexně problematice trhu práce v ČR.

surka@jetinvestment.cz

Jakub_Krchnak_JET00690

Jakub Krchňák

Junior Associate

Jakub pomáhá s každodenním řízením investiční společnosti a fondů Jet a věnuje se podpoře manažerského účetnictví, interních procesů a korporátní agendy.

krchnak@jetinvestment.cz

Petr_Filka_JET00646

Petr Filka

Junior Associate

Petr zajišťuje podporu projektovým ředitelům a věnuje se vyhledávání nových příležitostí a akviziční činnosti.

Před příchodem do Jet Investment pracoval pro poradenskou společnost EY a M&A boutique IMAP REDBAENK, kde pracoval převážně na projektech prodeje SME společností z mnoha odvětví.

Petr je absolventem Právnické fakulty v Brně.

filka@jetinvestment.cz

Pavel_Drabina_JET00984

Pavel Drabina

Director | Real Estate

Pavel je odpovědný za kompletní řízení nemovitostního fondu a jeho výsledky. Je autorem jeho investiční strategie, zaměřuje se na identifikaci investičních příležitostí a řídí předakviziční prověrky, zejména právní, technické a finanční due diligence.

Před příchodem do Jet Investment pracoval více než 20 let v private equity managementu společností holdingového typu podnikajících v různých segmentech, a to včetně nemovitostního fondu na pozici projektového ředitele a ředitele M&A s pravidelnou účastí na představenstvech dceřiných společností a investičních výborech.

Pavel vystudoval mimo jiné práva na soukromé vysoké škole v Praze.

drabina@jetinvestment.cz

Jan Kos

Jan_Kos_JET01054

Tomáš Brezula

Tomas_Brezula_JET01114

Petra Míšková

Petra_Miskova_JET00798

Dominika Jindrová

Dominika_Jindrova_JET01135
Jan_Kos_JET01054

Jan Kos

Director | Real Estate Acquisitions

V realitním fondu má Jan na starosti akvizice a divestice nemovitostních projektů včetně celého souvisejícího procesu. Ty vyhledá, oceňuje, prověřuje a následně zajišťuje samotnou koupi včetně smluvní dokumentace, strukturování obchodu a financování.

Celou svoji profesní kariéru působil Jan v corporate finance. Více než 8 let strávil v poradenské společnosti VGD Corporate Finance a následně v několika holdingových investičních společnostech, kde měl na starosti vyhledávání investičních příležitostí, kompletní akviziční procesy a financování.

Jan vystudoval Business Administration na University of New York in Prague, mluví anglicky a německy.

kos@jetinvestment.cz

Tomas_Brezula_JET01114

Tomáš Brezula

Director | Asset Management

V realitním fondu má Tomáš na starosti správu aktiv, a to proaktivní řízení portfolia s cílem růstu jeho hodnoty, údržbu majetku, investice jak do obnovy, tak i do rozvoje aktiv, reporting a samozřejmě také péči o nájemce.

Posledních deset let se věnoval správě společností, jež byly součástí investičních a finančních holdingových struktur. V rámci projektu Penta Investments realizoval začlenění akvizic do sítě laboratoří AeskuLab, včetně jejich optimalizace a řízení. Pracovní kariéru zahájil v poradenské společnosti Deloitte, kde se věnoval zejména organizačním a procesním auditům.

brezula@jetinvestment.cz

Petra_Miskova_JET00798

Petra Míšková

Back Office Manager

Od roku 2018 je Petra nezastupitelnou oporou celého týmu Jet Investment. Pod její taktovkou je každodenní chod kanceláře od fakturace a bankovních úkonů, přes komunikaci s účetními, až po aktualizaci a kontrolu dat ve firemní databázi. Kromě administrativní agendy funguje také jako asistentka Igora Faita.

Petra vystudovala bakalářský obor Business Management and Finance na Nottingham Trent University a je absolventkou magisterského studia Podnikových financí na Vysokém učení technickém v Brně. Před nástupem do Jet Investment v roce 2018 sbírala zkušenosti především z oblasti zákaznického servisu v České republice a v australském Sydney.

miskova@jetinvestment.cz

Dominika_Jindrova_JET01135

Dominika Jindrová

Back Office Assistant

Jako asistentka má Dominika na starost každodenní administrativní činnost, je zodpovědná za chod recepce a funguje jako opora celého týmu při pracovních schůzkách a obchodních jednáních.

jindrova@jetinvestment.cz