Používáme cookies.
Souhlasím
4_Podniky v portfoliu

Diverzifikujeme portfolio, rozkládáme riziko

Z podniků vytváříme silné oborové platformy

Investujeme do malých a středních průmyslových společností, protože věříme, že právě ony tvoří páteř ekonomiky. Aktuálně pod vlajkou Jet Investment najdete devět podniků v pěti platformách v České republice, Německu a Rakousku. Portfolio společností strategicky propojujeme do oborových platforem, společně jsou naše podniky silnější.

HOECKLE POLDI Group

hoeckle poldi 2

COMPOSITE Group

composiote 1

BENVIG

DSC_1871

TEDOM Group

foto vyroba

HOECKLE POLDI Group

specializuje se na výrobu klikových hřídelí a ojnic. Produktové portfolio skupiny společně obsluhuje široké spektrum trhu – od výrobců prémiových automobilů až po výrobce traktorů, stavební, zemědělské techniky nebo sněžných skútrů.
 • Fond: Jet 1
 • Společnosti: STROJÍRNY POLDI, HOECKLE Germany, HOECKLE Austria, JET Motoren Service
 • Obory: díly pro automobilový průmysl, průmyslové strojírenství
 • Tržby: 843 mil. Kč
 • Počet zaměstnanců: 376

STROJÍRNY POLDI, a. s.
Kladenská společnost STROJÍRNY POLDI, jejíž historie sahá až do roku 1889, vyrábí klikové hřídele pro motory do traktorů, zemědělské a lesní techniky, pro stavební stroje, nákladní automobily, čer-padla, kompresory, lodní a stacionární motory. Ve společnosti se vyrábějí také válce pro válcování plechu za studena a nástroje pro obrábění a tváření kovů. 
www.strojpoldi.cz

HOECKLE 
V německo-rakouských strojírnách HOECKLE Group se ve třech závodech vyrábějí klikové hřídele a ojnice pro přední světové výrobce osobních automobilů, motocyklů, čtyřkolek a sněžných skútrů. HOECKLE se zabývá také stavbou a opravami plynových motorů a generálními opravami dalších typů motorů. 
www.hoeckle.com

COMPOSITE Group

produkuje moderní hi-tech materiály pro automobilový a letecký průmysl. Ve dvou společnostech probíhá celý výrobní proces materiálů od jejich vlastní výroby až po impregnace.
 • Fond: Jet 1
 • Společnosti: FIBERPREG GmbH, Kordcarbon
 • Obory: speciální chemie, technické textilie
 • Tržby: 56 mil. Kč
 • Počet zaměstnanců: 28

Kordcarbon, a. s., a FIBERPREG GmbH
Společnosti se zabývají výrobou vlastních karbonových, aramidových a hybridních tkanin a jejich impregnací. Takzvané prepregy se využívají pro výrobu špičkových karbonových dílů pro letecký a automobilový průmysl a pro výrobce sportovního zboží. Portfolio doplňuje integrovaná výroba laminátů do dveřních systémů, pro stavební firmy a výrobce elektrických spotřebičů a přístrojů.

www.kordcarbon.cz

www.fiberpreg.com

BENVIG

se specializuje na vývoj a výrobu vlastních zařízení a systémů pro přestup tepla pro ropný, plynárenský a energetický průmysl. Klíčovými výrobky společnosti jsou zejména vzduchem chlazené výměníky, trubkové výměníky tepla a vzduchem chlazené kondenzátory.
 • Fond: Jet 1
 • Společnosti: BENVIG HEAT TRANSFER, BENVIG HEAT TRANSFER Rusko, BENVIG HEAT TRANSFER Holandsko
 • Obory: strojírenství
 • Tržby: 180 mil. Kč
 • Počet zaměstnanců: 111

BENVIG HEAT TRANSFER, s. r. o.
je výrobce a dodavatel systémů teplosměnného procesu s engineeringovým a výrobním centrem v České republice a pobočkami v Rusku a Holandsku. Mezi výhradní zákazníky patří různé průmyslové podniky, petrochemické a energetické závody. Většina produkce směřuje na export.  

www.benvig.cz

 

TEDOM Group

vyrábí plynové kogenerační jednotky, poskytuje servisní služby pro bioplynové stanice a provozuje tepelně-energetické zdroje. Zařízení pro efektivní výrobu elektřiny, tepla a chladu exportuje do více než 50 zemí světa.
 • Fond: Jet 2
 • Společnosti: TEDOM, a. s., TEDOM SCHNELL GmbH
 • Obory: energetika, průmyslové strojírenství a služby pro energetiku
 • Tržby: 3,4 mld. Kč (konsolidované)
 • Počet zaměstnanců: 911

TEDOM, a. s.
Společnost TEDOM se sídlem ve Výčapech a výrobními závody v Třebíči, Hořovicích a Jablonci nad Nisou byla založena v roce 1991. Její zařízení pro efektivní výrobu elektřiny, tepla a chladu snižují náklady na energie, jsou vysoce flexibilní a šetrné k životnímu prostředí. Při kogeneraci se naplno využije nejen elektrická energie, ale také teplo, které se při procesu uvolňuje. Kombinovaná výroba elektřiny a tepla tak ve srovnání s oddělenou ušetří až 70 % energie obsažené v palivu. Doplnění o chladicí jednotku dále umožňuje přeměnit teplo na chlad, díky tzv. trigeneraci tak mohou jednotky TEDOMu dodávat kromě elektřiny a tepla i chlad do klimatizací.
www.tedom.com

 

TEDOM SCHNELL GmbH
Německá firma SCHNELL Motoren vznikla v roce 1992 a postupně se stala jedním z největších výrobců kogeneračních jednotek určených především pro bioplynové stanice. V roce 2016 se společnost SCHNELL Motoren stala součástí TEDOM Group.

www.tedom-schnell.de

2 JCP Group

IMG_5060

2 JCP Group

je strojírenská skupina s portfoliem pokrývajícím několik segmentů od energetiky, přes automotive až po potravinářství. Disponuje značnými výrobními kapacitami a silným obchodním zastoupením v západní i východní Evropě. Dodávky zahrnují nejen samotnou výrobu, ale i prvotní design dodávaných částí, tepelné výpočty, engineering a návrhy konstrukčních řešení.
 • Fond: Jet 2
 • Společnosti: 2 JCP, PBS INDUSTRY, PBS POWER EQUIPMENT
 • Obory: strojírenství, energetika, potravinářský průmysl, díly pro automobilový průmysl, těžké strojírenství, výrobky a služby pro ropný a plynárenský průmysl
 • Tržby: 1,3 mld. Kč
 • Počet zaměstnanců: 618


2 JCP, a. s.

Společnost 2 JCP se sídlem a výrobním závodem v Račicích a obchodně-technickými pobočkami ve Velké Británii a USA vznikla v roce 1992. 2 JCP je globální dodavatel zařízení pro plynové turbíny, podmořských systémů a tlakových potrubí, potravinářských a obalových konstrukcí. Své produkty a služby dodává do 50 zemí po celém světě, má také inženýrské kanceláře a výrobní závody v Severní Americe, Evropě a Asii. Společnost svým zákazníkům pomáhá dosáhnout lepšího výkonu a spolehlivosti prostřednictvím inovativních řešení filtrace vzduchu, regulace teploty a hluku.

www.2jcp.com


PBS INDUSTRY, a. s.
Třebíčská společnost s více než 130letou historií vyrábí produkty v oblasti energetických a teplárenských celků a automobilového průmyslu. V segmentu energetiky jsou to kotle a příslušenství, části parních turbín nebo rotační ohříváky vzduchu. V oblasti automotive se specializuje na sestavu a svařování palivových a hydraulických nádrží, rámů a koreb a dalších svařovaných dílů pro stavební techniku.

www.pbstre.cz

PBS POWER EQUIPMENT, s. r. o.
PBS POWER EQUIPMENT se zabývá vývojem, návrhem a výrobou výkonových i monoblokových hořáků zejména pro chemický a rafinerský průmysl. Nabízí také technologii pro odsolování mořské vody a dodávky technologických celků kotelen „na klíč“.

www.pbspe.cz

 

Podniky v portfoliu