TEDOM nově povede Ladislav Zeman, přichází z vedení globální skupiny Otis

< Zpět na výpis článků
Untitled design (3)

(Třebíč, 28. srpna 2023) Novým generálním ředitelem skupiny TEDOM z portfolia Jet Investment se od 1. září stane Ladislav Zeman. Do Tedomu přichází z vysoké manažerské funkce globální skupiny Otis.

V čele TEDOM Group, předního výrobce kogeneračních jednotek a poskytovatele energetických služeb, bude nově stát Ladislav Zeman. Do skupiny Tedom Group s tisícovkou zaměstnanců a tržbami cca 6 mld. korun přichází z vedení nadnárodní strojírenské skupiny Otis, globálního výrobce výtahů a eskalátorů. Ve funkci vystřídá Oldřicha Šobu, který vedení Tedomu dočasně převzal jako předseda představenstva po odchodu bývalého CEO Vladimíra Hlavinky od května 2023.

 „Ačkoliv jsem většinu svého profesního života strávil v zahraničí, Tedom znám jako úspěšnou českou společnost, kterou se podařilo vybudovat od nuly a prosadit na zahraničních trzích,“ říká Ladislav Zeman. Ve vedení Tedomu chce navázat na působení svých předchůdců na této pozici: „Díky nim je Tedom ambiciózní společností s jasnou strategií, silným zázemím a know-how, schopným týmem lidí a zejména vynikajícími produkty a službami, které mají potenciál přispět k přechodu na dlouhodobě udržitelnou ekonomiku. Svými zkušenostmi chci přispět k jejímu dalšímu růstu a vybudovat z Tedomu špičkovou mezinárodní společnost.”

Zeman strávil posledních 17 letech v manažerských pozicích Otisu v mnoha zemích. Naposledy z Dubaje jako Head of LEAP Transformation řídil růst a strategickou transformaci skupiny v regionu EMEA s tržbami přibližně 4 mld. USD a 30 tisíci zaměstnanci. Dříve ve strukturách této nadnárodní skupiny působil jako ředitel Sales, Marketing & Communication pro region MEECA (Blízký Východ, východní Evropa a centrální Asie), řídil region Ukrajiny a Společenství nezávislých států, vedl českou, slovenskou nebo ukrajinskou pobočku. V minulosti působil také na poradenských pozicích ve společnostech PwC a United Technologie Corporation.

Brněnský rodák vystudoval Ekonomicko-správní fakultu MU, absolvoval mimo jiné Executive Program na prestižní grande école HEC v Paříži. Hovoří anglicky, německy a rusky.  

 

O TEDOM Group:

Skupina TEDOM Group má hlavní sídlo v Třebíči, odkud jejich kogenerační jednotky již přes 30 let směřují do celého světa.  Skupina má čtyři výrobní závody v České republice a několik mezinárodních obchodních  poboček, z nichž nejvýznamnější je v Německu. Další členové skupiny TEDOM pak působí v Polsku, USA, Kazachstánu a na Slovensku. Celá skupina TEDOM má přes 900 zaměstnanců, očekávané tržby v roce 2023 jsou asi  6 miliard Kč.  Hlavním akcionářem skupiny je česká investiční společnost Jet Investment, která skupinu drží skrze svůj fond Jet 2.

www.tedom.cz

 

O Jet Investment:

Investiční společnost Jet Investment, a. s., jejímiž spolupodílníky jsou čtyři partneři Igor Fait, Lubor Turza, Libor Šparlinek a Marek Malík, ve svých fondech kvalifikovaných investorů spravuje aktiva včetně doposud nesvolaného kapitálu ve výši 12 miliard Kč. Od svého založení v roce 1997 se společnost specializuje na vyhledávání investičních příležitostí do středně velkých středoevropských společností z oblasti výrobního průmyslu, které považuje za perspektivní z hlediska jejich růstového potenciálu a návratnosti investic. Od roku 2015 realizuje své investiční aktivity skrze private equity fondy Jet (fondy Jet 1, Jet 2 a Jet 3), které jsou určeny pouze kvalifikovaným investorům a podléhají regulaci České národní banky. V současnosti spravuje investiční společnost prostřednictvím fondů Jet 1 a Jet 2 významné společnosti 2 JCP, TEDOM, TEDOM ENERGY, ROCKFIN, HOECKLE AUSTRIA, STROJÍRNY POLDI, KORDCARBON, FIBERPREG a EDS GROUP. Ve svých portfoliových společnostech zaměstnává přibližně 4 100 zaměstnanců.

V roce 2021 vznikl fond Jet Industrial Lease (JIL) zaměřený na investice do průmyslových nemovitostí, ten spravuje portfolio devět realitních projektů v Německu, Česku a Polsku.

www.jetinvestment.cz

 

 

 

 

Sdílet článek na LinkedIn