Jet Investment získal předního evropského výrobce stavebních profilů LIKOV

< Zpět na výpis článků
Likov_dron_001

(Brno, 22. listopadu 2023) Brněnská investiční společnost Jet Investment získala skrze svůj fond soukromého kapitálu Jet 3 majoritní podíl v české společnosti LIKOV. Ta je s obratem 1,5mld. Kč předním evropským výrobcem stavebních profilů pro systémy zateplování.

Jet Investment nabyl skrze svůj fond kvalifikovaných investorů Jet 3 ve společnosti LIKOV 70% podíl, minoritními vlastníky zůstávají potomci zakladatelů firmy v čele s Radkem Tomanem, který bude nadále zastávat funkci generálního ředitele společnosti. Strany se dohodly, že podmínky transakce nebudou zveřejňovat.

Jedná se o úspěšnou rodinnou firmu s dlouhodobě růstovou historií, do které vstupujeme jako investor v okamžiku generační obměny s cílem podpořit jejich další rozvoj a zahraniční expanzi,“ říká zakládající partner Jet Investment Igor Fait.

Věřím, že vstup Jet Investment bude impulsem k dalšímu rozvoji firmy a společně přispějeme větším dílem ke snížení energetické náročnosti budov v Česku i Evropě,“ doplňuje Radek Toman, jednatel společnosti LIKOV.

Společnost LIKOV je předním evropským výrobcem a distributorem plastových a hliníkových stavebních profilů a doplňkového sortimentu určeného zejména pro systémy vnějšího zateplení budov. V loňském roce dosáhly tržby společnosti 1,5 mld. Kč s EBITDA přesahující 260 milionů Kč. Společnost je silně proexportně zaměřená, své výrobky vyváží 250 zákazníkům do 39 zemí a ve výrobně-logistickém areálu zaměstnává v jihomoravské Kuřimi přes 150 zaměstnanců.  

Díky stále silnějšímu důrazu na dekarbonizaci vidíme na evropských trzích sílící poptávku po snižování energetické náročnosti budov a zateplování. Zatímco Česko je už nyní zateplovací velmocí, pro Likov s jejich širokým portfoliem výrobků a kvalitními službami pro zákazníky se na evropských trzích otevírají možnosti k dalšímu růstu,“ říká projektový ředitel Jet Investment Petr Filka. 

Akvizice společnosti LIKOV je první dokončenou transakcí fondu Jet 3, ve kterém investiční společnost Jet Investment sdružuje kapitál individuálních a institucionálních investorů a vlastní prostředky.

Jsme rádi, že se nám podařilo zprostředkovat vstup zkušeného investora, který je zárukou dalšího rozvoje firmy LIKOV v perspektivním oboru zateplování budov,“ uvedli Marek Hatlapatka a Petr Ullmann za firmu Cyrrus Corporate Solutions, která byla finančním poradcem prodávajících.

Na transakci se dále jako právní poradce prodávajících podílela firma DRV Legal s týmem vedeným partnerem Tomášem Radou. Kupujícího při transakci zastupovala firma Kocián Šolc Balaštík pod vedením partnera Jana Lasáka.

 

O Jet Investment

Investiční společnost Jet Investment, a. s., jejímiž spolupodílníky jsou čtyři partneři Igor Fait, Lubor Turza, Libor Šparlinek a Marek Malík, ve svých fondech kvalifikovaných investorů spravuje aktiva včetně doposud nesvolaného kapitálu ve výši 12 miliard Kč. Od svého založení v roce 1997 se společnost specializuje na vyhledávání investičních příležitostí do středně velkých středoevropských společností z oblasti výrobního průmyslu, které považuje za perspektivní z hlediska jejich růstového potenciálu a návratnosti investic. Od roku 2015 realizuje své investiční aktivity skrze private equity fondy Jet (fondy Jet 1, Jet 2 a Jet 3), které jsou určeny pouze kvalifikovaným investorům a podléhají regulaci České národní banky. V současnosti spravuje investiční společnost prostřednictvím fondů Jet 1 a Jet 2 významné společnosti 2 JCP, TEDOM, TEDOM ENERGY, ROCKFIN, HOECKLE AUSTRIA, STROJÍRNY POLDI, KORDCARBON, FIBERPREG a EDS GROUP. Ve svých portfoliových společnostech zaměstnává přibližně 4 100 zaměstnanců.

V roce 2021 vznikl fond Jet Industrial Lease (JIL) zaměřený na investice do průmyslových nemovitostí, ten spravuje portfolio devíti realitních projektů v Německu, Česku a Polsku.

 

 

 

Sdílet článek na LinkedIn