Jet Investment divestoval společnost BENVIG HEAT TRANSFER

< Zpět na výpis článků
z webu_dsc-1871

(Brno, 14. července 2023)

Brněnská investiční společnost Jet Investment prodala výrobně inženýringovou společnost BENVIG HEAT TRANSFER s.r.o., na straně kupujícího stojí akcionáři společnosti Montáže Přerov a.s. spolu s dalšími investory. 

Předmětem transakce, která byla dokončena 13. července, je prodej 100 % akcií společnosti BENVIG HEAT TRANSFER s.r.o., včetně dceřiné společnosti BENVIG HEAT TRANSFER Holandsko. Výši transakce se zúčastněné strany rozhodly nezveřejňovat.

Společnost BENVIG HEAT TRANSFER z Benešova nad Ploučnicí se 120 zaměstnanci a tržbami cca 500 mil. Kč se zaměřuje zejména na inženýring a výrobu zařízení pro petrochemický a chemický průmysl a energetiku, mezi její hlavní produkty patří vzduchové chladiče, tepelné výměníky, průmyslové ohříváky nebo kondenzátory. Většina jejích výrobků směřuje na export na středoevropské a západní trhy.

Firmu držel Jet Investment skrze svůj fond Jet 1 (Jet Base Sicav) od roku 2016, kdy ji ještě pod jménem Bronswerk Heat Transfer koupil od nizozemského holdingu Bronswerk a následně přejmenoval na současnou obchodní značku. „Společnost Benvig Heat Transfer se původně zaměřovala na východní, zejména ruské trhy, nám se ji jako investorovi postupně podařilo úspěšně etablovat na náročnějších západoevropských trzích, což zejména v souvislosti s válkou na Ukrajině a úplným odchodem z ruského trhu považujeme za zásadní z pohledu stability a dalšího rozvoje společnosti,“ říká za Jet Investment projektový ředitel Oldřich Šoba.

Novým majoritním vlastníkem skupiny se stanou akcionáři společnosti Montáže Přerov a.s., která se pro akvizici spojila s dalšími investory. Transakce je logickým vyústěním vzájemné obchodní spolupráce, nový majitel již delší dobu společnosti BENVIG HEAT TRANSFER dodává konstrukce, zajišťuje montáže a inženýring. „I díky tomu proběhl celý prodejní proces velmi hladce, v poměrně krátkém čase, investor firmu zná a dokáže ji dále vhodně rozvíjet v rámci svého portfolia. Kupující straně předáváme stabilní a profitabilní firmu s pevným místem na trzích střední a západní Evropy,“ dodává Oldřich Šoba z Jet Investment.

Po letošním prodeji PBS Power Equipment jde o druhou divestici z portoflia fondu Jet 1, důvodem divestice je končící investiční horizont fondu, jedná se tedy o předem plánovaný prodej.

Hlavním poradcem transakce na straně Jet Investment byla právní kancelář DRV Legal.

 

 

 

Sdílet článek na LinkedIn