Strategická fúze 2JCP a 2JCP Třebíč: Společně silnější

< Zpět na výpis článků
2

(Račice, Třebíč, 1. dubna) K 1. dubnu 2024 došlo k fúzi společnosti 2JCP a.s. a její sesterské společnosti 2JCP Třebíč a.s., obě společnosti se spojí v jednu právní entitu 2JCP a.s. Fúzí se tak završí proces sbližování obou společností, který začal v roce 2021 akvizicí třebíčské strojírny pod tehdejším názvem PBS Industry.

Spojením, ke kterému obě společnosti směřovaly už od akvizice třebíčské strojírny, vznikne silná inženýringově-strojírenská společnost schopná poskytovat komplexní služby v oboru nízkoemisní a zelené, ale i tradiční energetiky. „Zákazníkům společně nabízíme jak úvodní inženýring, navazující výrobu, tak i finální instalaci na místě pro široké portfolio energetických projektů. Fúze ještě zesílí naši pozici v obchodním styku jak s klienty, tak s dodavatelským řetězcem, interně chceme díky fúzi dál zjednodušit vnitřní řízení skupiny a umožnit další synergie, společně máme v plánu do roku 2027 více než zdvojnásobit obrat,“ říká Marek Palička, který má z pozice projektového ředitele Jet Investment řízení 2JCP na starosti. Podpořit propojení všech částí skupiny a synergických efektů mají také dvě nové pozice ve vyšším managementu – skupinovým obchodním ředitelem se od února stal dosavadní ředitel anglické pobočky 2JCP Daniel Newton, pozici skupinového ředitele inženýringu nově zastává dosavadní vedoucí inženýringu v Račicích Martin Hartmann.

Třebíčskou strojírnu, pod tehdejším názvem PBS Industry, získala 2JCP v roce 2021. Začlenila ji do své struktury jako dceřinou společnost a nastartovala transformaci třebíčské výroby. Ta se původně orientovala na tradiční energetiku pro místní trhy, díky optimalizaci a zefektivnění výroby a zejména modernizaci výrobních prostor postupně začala pracovat na společných sofistikovaných projektech nové energetiky především pro západní trhy. Jen v loňském roce investovala 2JCP do rekonstrukce třebíčských výrobních hal více než 50 milionů Kč a dnes tak třebíčský závod pracuje například na komponentech pro zachytávání CO2, zpracování syntetického i organického odpadu nebo komponentech pro průmyslová čerpadla. „Dokončení fúze je završením tříletého procesu integrace třebíčské pobočky do struktur skupiny 2JCP. Třebíčská strojírna přinesla do skupiny 2JCP dlouholeté know-how v oblastech návrhu a výroby vyhrazených tlakových zařízení, tepelných výměníků a velkých obrobků, ze které budeme po fúzi moci ještě efektivněji těžit,“ dodává generální ředitel skupiny 2JCP Vojtěch Křenovský.

 

O 2JCP
Společnost 2JCP a.s. patří do portfolia průmyslových společností investiční společnosti Jet Investment. V současné době má 650 zaměstnanců v závodech v Račicích, Třebíči, Ripley (UK) a Jacksonville (USA), exportuje do 50 zemí světa a podílí se na komplexních energetických projektech pro globální technologické špičky. Je mimo jiné hlavním partnerem německého Siemens Energy pro výrobu průmyslových vodíkových elektrolyzérů Silyzer 300, s britskými KEW Technology spolupracuje na vývoji a výrobě modulárního řešení na proměnu biomasy na velmi čistý vodík a průmyslově využitelné CO2. V neposlední řadě se s norskými a britskými partnery se významně podílí na rozvoji projektů pro zachytávání CO2 z výrobních procesů i ze vzduchu.

www.2JCP.com

Sdílet článek na LinkedIn