Používáme cookies.
Souhlasím
jet3-landing-back-1

Fond kvalifikovaných investorů Jet 3

Zhodnocujeme finance, pomáháme průmyslu růst

 

Fond Jet 3 je otevřen individuálním a institucionálním investorům do června 2024. Cílová vnitřní míra návratnosti pro investory je stanovena na alespoň 15% p.a.*

Během následujících tří let bude fond do svého portfolia nakupovat průmyslové společnosti a řídit je k rozvoji a růstu tak, aby z nich profitovaly podniky společně s našimi investory.

Oborově se fond Jet 3 zaměří na segment energetiky, strojírenství, moderních materiálů, zdravotnictví nebo potravinářství, preferovat budeme investice v souladu s ESG, které zohledňují sociální a ekologické principy.

Konec investičního horizontu fondu Jet 3 je stanoven na rok 2033.

 

 

* Disclaimer: Uvedená cílová návratnost představuje odhad výkonnosti fondu, který nezaručuje budoucí výnos.
přes 3,5 mld.
investičního kapitálu (Kč)
3x a více
cílová návratnost *
15 % p.a. a více
cílová vnitřní míra návratnosti *
Min. 10 %
vklad partnerů Jet Investment do Jet 3
10 let
investiční horizont
Největší zhodnocení přinášejí chytré inovace
High-tech uhlíkové tkaniny Kordcarbon vznikly jako nenápadný spin-off našeho dnes již exitovaného projektu na výrobu technických tkanin z fondu Jet 1. Dnes se tkanina Kordcarbon vyrábí v Česku i Německu a vyváží se do celého světa. Podobné příběhy úspěchu hodláme zopakovat i ve fondu Jet 3.

Investiční strategie

 • Investiční fokus

  Vyhledáváme investiční příležitosti typu growth, buy-out nebo turnaround/rescue v průmyslových společnostech především v regionu střední Evropy, tedy Česka, Německa, Rakouska, Polska a Slovenska. Zajímají nás exportně zaměřené výrobní podniky, oborově se specializujeme zejména na energetiku, moderní materiály, strojírenství nebo automotive průmysl, investujeme však také oportunisticky do jiných odvětví.

 • Aktivní řízení společnosti

  Podniky v portfoliu řídí tým našich expertů v čele s projektovými řediteli. Jejich odměna se odvíjí od dlouhodobých výsledků společnosti. Všechna důležitá rozhodnutí činíme na měsíčních představenstvech za přítomnosti partnerů Jet Investment, managementu společností a projektových ředitelů. Jen takový přístup umožňuje flexibilní a kvalifikované rozhodování a minimalizaci rizik.

 • Diverzifikace portfolia

  Pro maximální omezení míry rizika skládáme fondové portfolio z firem z různých oborů a v různých fázích vývoje. Cash generující složku portfolia tvoří prosperující podniky se stabilním výnosem. Do růstové složky portfolia nakupujeme akvizice s výhledem na úspěšnou expanzi či restrukturalizaci a následný růst.

 • Oborové platformy

  Společnosti v portfoliu pomocí akvizičních nebo organických investic sdružujeme do oborových platforem, ať už na základě navazujícího výrobního řetězce, vzájemných obchodních či výrobních synergií nebo s cílem posílení jejich pozice na trhu.

Za budoucnost
přebíráme zodpovědnost
Ve všech společnostech fondu Jet 2 proaktivně hledáme cestu k udržitelné budoucnosti. V dnešní době není na co čekat, a tak se naše R&D týmy intenzivně věnují chytrým řešením pro energetiku, jakými jsou spalování vodíku, zachytávání oxidu uhličitého nebo dekarbonizaci.
Na cestu k lepší budoucnosti se vydáme i se společnostmi ve fondu Jet 3.