Jet_team_300dpi

Žijeme příběhy našich firem

Investiční proces je překvapivě kreativní a návykový

Pohání nás chuť uspět a vydělat, ale často i obyčejná zvědavost. Každá fabrika je příběh, který stojí za to prožít a dotáhnout do konce. Mnoho z našich projektů se zrodilo ze zdánlivě jednoduché myšlenky a prvotního nadšení. Následovala spousta tvrdé práce a každodenní rutiny. Naše projekty fungují také díky výjimečným lidem, které jsme na cestě za naší vizí potkali. Do každého z našich projektů jsme dali maximum, protože nás hledat zajímavé byznysové kombinace prostě baví.

Igor Fait

Igor_Fait_JET00231

Lubor Turza

Lubor_Turza_JET00139

Libor Šparlinek

Libor_Sparlinek_JET00086

Marek Malík

Marek_Malik_JET00166
Igor_Fait_JET00231

Igor Fait

Managing Partner

Igor je brněnský rodák a patriot a také zakládající partner Jet Investment. Jako člen představenstev, dozorčích rad nebo sborů jednatelů dohlíží na strategický rozvoj všech portfoliových společností a na vyhodnocování akvizičních příležitostí. 

Igor vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. V letech 1990 až 1993 pracoval jako portfolio manažer Veletržního Investičního Fondu a ředitel kapitálových trhů BVV. Poté se osamostatnil a založil brokerskou společnost Brno Broker Group. Společnost svým tržním podílem patřila mezi top 10 obchodníků s cennými papíry v ČR. V roce 1996 Igor Fait společnost BBG Brno prodal a založil skupinu Jet Investment.

Nejlepší investice podle Igora jsou: děti, zdraví, rodina, umění
Igor zásadně neinvestuje do: kryptoměn
Guilty pleasures: auta, cestování

fait@jetinvestment.cz

Lubor_Turza_JET00139

Lubor Turza

Partner

Lubor zodpovídá za vyhledávání a řízení investičních projektů. Od svého příchodu do Jet Investment v roce 1997 úspěšně realizoval řadu akvizic, působil také jako projektový ředitel a zodpovídal za prodej reorganizovaných společností. Z pozice jednatele BENVIG HEAT TRANSFER, člena představenstev společností STROJÍRNY POLDI a PBS INDUSTRY a statutárního orgánu HOECKLE Group kontroluje jejich strategický rozvoj.

Lubor je absolventem VUT v Brně. V letech 1995 až 1996 pracoval v BBG Brno jako analytik, následně v oddělení Corporate finance se zaměřením na vyhledávání akvizičních příležitostí.

Nejlepší investice podle Lubora jsou: vzdělání, jazyky, private equity
Lubor zásadně neinvestuje do: spekulativních investic 
Guilty pleasures: hudba, víno, sport

turza@jetinvestment.cz

Libor_Sparlinek_JET00086

Libor Šparlinek

Partner

Libor zodpovídá za kontakty s investory a za úpis investičních akcií fondů Jet. V Jet Investment působí od jejího založení v roce 1997. V minulosti úspěšně řídil nemovitostní projekty a byl aktivní při vyhledávání synergií mezi společnostmi ve skupině. Je předsedou dozorčí rady v některých spravovaných firmách a dohlíží na jejich strategický rozvoj.

Libor je absolventem VUT v Brně. Do roku 1996 pracoval jako obchodní a marketingový ředitel společnosti BBG Brno v oddělení Corporate finance.

Nejlepší investice podle Libora jsou: rodina, dcery, cestování 
Libor zásadně neinvestuje do: investic bez silného příběhu 
Guilty pleasures: hi-tech gadgets

sparlinek@jetinvestment.cz

Marek_Malik_JET00166

Marek Malík

Partner

Marek se jako partner a člen představenstva spolupodílí na strategickém rozvoji společnosti Jet Investment, kde působí od roku 2010. Řídí investiční tým a jeho projekty, dále je aktivní jako člen investičního výboru. Coby člen představenstev portfoliových společností udává jejich dlouhodobou strategii. V minulosti vyhledával akvizice, řídil společnosti a jejich exity.

Marek dříve pracoval v Bank Austria Creditanstalt nebo v Deutsche Bank Praha a Londýn, kde obchodoval na finančních trzích ve střední a východní Evropě. Je absolventem VUT v Brně a Nottingham Trent University.

Nejlepší investice podle Marka jsou: vzdělání, zážitky, zdraví a rodina
Marek zásadně neinvestuje do: čehokoli, co nemá logiku 
Guilty pleasures: golf, cestování, funkcionalistická architektura

malik@jetinvestment.cz

 

 

Oldřich Šoba

Oldrich_Soba_JET_D1150554

Jan Sklenář

Jan_Sklenar_JET00541

Jan Brávek

Jan_Bravek_JET00419

Jiří Kroc

Jiri_Kroc_JET00471
Oldrich_Soba_JET_D1150554

Oldřich Šoba

Director

Oldřich pracuje v Jet Investment od roku 2014. Nejprve zodpovídal za licenční řízení u České národní banky pro investiční společnost a založení private equity fondů Jet 1 a Jet 2.

V současnosti se z pozice projektového ředitele věnuje vyhledávání a řízení investičních projektů. Aktuálně je zodpovědný za skupinu TEDOM z pozice jejího předsedy představenstva, v historii byl zodpovědný za investiční projekty LESS & TIMBER, PBS INDUSTRY a BENVIG HEAT TRANSFER.

Oldřich vystudoval finance na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Před příchodem do Jet Investment pracoval jako projektový manažer a ekonomický analytik v poradenských společnostech a univerzitní pedagog finančních a kapitálových trhů.

soba@jetinvestment.cz

Jan_Sklenar_JET00541

Jan Sklenář

Director

Jan se v Jet Investment od roku 2015 z pozice projektového ředitele a člena představenstva věnoval skupině MSV Metal Group (MSV Metal Studénka v České republice a Kuźnia Ostrów Wielkopolski v Polsku) a společnosti Benet Automotive. Jan se nyní intenzivně věnuje rozvoji kompozitní skupiny, tj. společnostem Kordcarbon a Fiberpreg, a podílí se na vyhledávání a realizaci nových investičních příležitostí. V minulosti řídil akvizici HOECKLE Group.

Jan vystudoval Ekonomickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, studoval také na univerzitách ve Velké Británii a ve Finsku. Před příchodem do brněnského týmu pracoval v německé poradenské společnosti Roland Berger. 

sklenar@jetinvestment.cz

Jan_Bravek_JET00419

Jan Brávek

Director

Jan má na starosti řízení fondů Jet. Vedle každodenního provozu fondů se věnuje vztahům s českými i mezinárodními investory, především těmi institucionálními. 

Před příchodem do týmu Jet Investment v roce 2018 působil v rakouské Erste Group, kde se v rámci celého regionu CEE specializoval na projektové úvěrování, zejména v oblasti real estate, infrastruktuře a obnovitelných zdrojích, s objemem portfolia přesahujícího 1 miliardu EUR. V bankovní skupině se zabýval také konsolidací a následným prodejem špatných aktiv, přesahujících nominální hodnotu 500 milionů EUR. 

Jan studoval na University of Applied Sciences ve Vídni a magisterský titul získal na Berlin School of Economics and Law.

bravek@jetinvestment.cz

Jiri_Kroc_JET00471

Jiří Kroc

Director

Jiří se věnuje identifikaci a řízení investičních příležitostí fondu Jet 2, budování nových oborových platforem uvnitř fondu a jejich manažerskému vedení, stejně jako následným divestičním procesům. Jako projektový ředitel se věnuje řízení strojírenské skupiny Rockfin Group.

Do Jet Investment přišel ze společnosti Deloitte, kde působil jako manažer oddělení Corporate finance. Má za sebou řadu úspěšných transakcí v českém i mezinárodním měřítku, včetně obchodů v hodnotě přes 300 milionů eur, například prodej jedné z největších fotovoltaických elektráren v regionu, prodej několika významných strojírenských podniků nebo divestici skupiny aktiv klíčového hráče v energetice. Mezi jeho klienty v oblasti akvizic patřily jak korporace, například ČEZ, EnBW nebo Unipetrol, tak řada private equity fondů a soukromých podnikatelů. 

Jiří je absolventem pražské VŠE.

kroc@jetinvestment.cz

Alexander Kosovský

Alexander_Kosovsky_JET00919

Marek Palička

Marek_Palicka_JET00581

Jaromír Vrátil

Vratil_0580_LR

Gabriela Tlačbabová

Gabriela_Tlacbabova_JET_D1130039
Alexander_Kosovsky_JET00919

Alexander Kosovský

Director 

Alexander je od roku 2020 zodpovědný za vyhledávání nových investičních příležitostí pro private equity fond kvalifikovaných investorů Jet 2. Jako projektový ředitel se věnuje řízení polygrafické skupiny EDS.

V minulosti působil v Genesis Capital, kde byl zodpovědný za vyhledávání investičních příležitostí napříč obory v České republice, na Slovensku a v Polsku. V pozici Investičního Manažera vedl investice do společností POS Media a Stangl Technik Česká republika/Stangl Technik Polska. Svoji kariéru odstartoval v investičních bankách Royal Bank of Scotland a J.P. Morgan v Londýně a v oddělení transakčního poradenství Ernst & Young v Praze. Později pracoval jako investiční poradce pro významnou mezinárodní průmyslovou skupinu.

Alexander vystudoval ekonomii a finance na londýnské Queen Mary College a magisterský program CEMS Master in Management na Vysoké škole ekonomické a HEC Paris. Mluví česky, anglicky, rusky a francouzsky.

kosovsky@jetinvestment.cz

Marek_Palicka_JET00581

Marek Palička

Director

Marek z pozice Director podporuje řízení inženýringové a strojírenské společnosti 2JCP, ve které je předsedou představenstva. 

Před příchodem do Jet Investment pracoval pro přední poradenské společnosti Roland Berger a Boston Consulting Group, kde se věnoval především restrukturalizačním a transformačním projektům v mnoha evropských zemích. Kromě toho se podílel na mnoha due diligence projektech pro přední evropské Private Equity společnosti.

Marek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, program CEMS Mezinárodní management. Studoval také v Austrálii, Německu a Rakousku.

palicka@jetinvestment.cz

Vratil_0580_LR

Jaromír Vrátil

Director

Jaromír má ve fondech Jet na starosti vyhledávání nových investičních projektů, jejich výkonné a strategické řízení, a podílí se také na následných divesticích. Členem týmu Jet Investment je od roku 2019, kdy se stal generálním ředitelem STROJÍREN POLDI. Od roku 2022 z pozice projektového ředitele řídí souběžně celou strojírenskou skupinu HOECKLE POLDI.

V minulosti působil ve společnostech Nexis Fibers, ITS Brno nebo Škoda Transportation. Je absolventem Fakulty elektrotechnické na Západočeské univerzitě v Plzni, drží titul MBA z Prague International Business School.

vratil@jetinvetment.cz

Gabriela_Tlacbabova_JET_D1130039

Gabriela Tlačbabová

Legal Advisor

Gabriela poskytuje právní podporu celému týmu Jet Investment. Od roku 2001 zodpovídá za interní compliance, korporátní a personální agendu a zajištění administrativního chodu společnosti a investičních fondů Jet. Gabriela je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

tlacbabova@jetinvestment.cz

Elisabeta Faitová

Faitova

Jakub Krchňák

Jakub_Krchnak_JET00690

Petr Filka

Filka_0706_LR

Milan Gašo

Gaso
Faitova

Elisabeta Faitová

Marketing Director

Elisabeta má v Jet Investment na starosti marketing, stará se o propagaci investiční společnosti a jejích fondů, stejně jako o komunikaci s investory fondů.

Vystudovala právnickou fakultu a ekonomickou fakultu na Masarykově univerzitě, zkušenosti sbírala v Deloitte Legal.

faitova@jetinvestment.cz

Jakub_Krchnak_JET00690

Jakub Krchňák

Manager

Jakub je zodpovědný za vyhledávání nových investičních příležitostí do fondu Jet 3.

Většinu své profesní kariéry působil v přední poradenské společnosti KPMG, kde pracoval na auditech mnoha společností z různých odvětví. Před příchodem do Jet Investment pracoval jako finanční analytik ve společnosti Nordic Telecom.

Je absolventem Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity.

krchnak@jetinvestment.cz

Filka_0706_LR

Petr Filka

Director 

Petr je zodpovědný za vyhledávání nových investičních příležitostí do fondu Jet 3. Řídil akvizici společnosti LIKOV a z pozice projektového ředitele se věnuje jejímu řízení a dalšímu rozvoji. 

Před příchodem do Jet Investment pracoval pro poradenskou společnost EY a M&A boutique IMAP REDBAENK, kde pracoval převážně na projektech prodeje SME společností z mnoha odvětví.

Petr je absolventem Právnické fakulty v Brně.

filka@jetinvestment.cz

Gaso

Milan Gašo

Director | CFO

Milan se v Jet Investment věnuje financím a administraci fondů Jet Base, Jet 2, Jet 3 i samotné Jet Investment a.s.

Před příchodem do Jet Investment pracoval pro auditorskou společnost KPMG, nejprve jako analytik, později jako senior a supervizor na komplexních auditech nadnárodních společností v ČR. V rámci auditu v KPMG absolvoval několikaměsíční stáž v Londýně. 

Milan je absolventem oboru Podniková ekonomika a management na Masarykově univerzitě v Brně.  

gaso@jetinvestment.cz

Marek Chłopek, CFA

Chlopek_0408_LR

Joanna Stec-Gamracy

Joanna Stec-Gamracy

Krzysztof Jańczuk

Janczuk

Katarzyna Wyrwa

Wyrwa_0978_LR
Chlopek_0408_LR

Marek Chłopek, CFA

Director | Jet Investment Poland

Marek vede polskou pobočku Jet Investment Poland ve Varšavě. Je zodpovědný za vyhledávání investičních cílů na polském trhu, řízení polských portfoliových společností a vyhledávání potenciálních kupců pro divestice. Na starosti má také budování značky Jet Investment a marketing fondů Jet u polských finančních a investičních institucí a na M&A trhu.

Před příchodem do Jet Investment založil a dvacet let řídil kapitálovou skupinu Penton Partners, která spravovala private equity fondy s AUM 1,8 mld. Kč a multi-family office spravující kapitál tří rodin. V minulosti pracoval pro další významné investiční fondy a banky v Polsku, je absolventem Warsaw Univesity of Technology.

chlopek@jetinvestment.cz

Joanna Stec-Gamracy

Joanna Stec-Gamracy

Director | Jet Investment Poland

Joanna má v Jet Investment na starosti fundraising fondů Jet, přičemž se zaměřuje především na polské institucionální a profesionální investory.

Joanna má rozsáhlé zkušenosti a odborné znalosti v oblasti mezinárodních investičních fondů a v budování efektivních a dynamicky se rozvíjejích organizací. V minulosti zastávala pozice jako Country Head ve společnosti BlackRock, Managing Director a Country Head v Allianz Investment Bank AG (Rakousko) nebo působila jako viceprezidentka ve společnosti JPMorgan Asset Management. Stojí za ní výsledky při zavádění nových finančních produktů, včetně registrace fondů JPMorgan pro retailovou distribuci, a vynikající prodejní výsledky, jako např. více než trojnásobný nárůst AUM fondů BlackRock během dvou let.

Vystudovala Univerzitu Adama Mickiewicze v Poznani a absolvovala řadu odborných kurzů a školení v Polsku, USA, Velké Británii a Německu.

stec-gamracy@jetinvestment.cz

Janczuk

Krzysztof Jańczuk

Project Director | Jet Investment Poland

Krzysztof vede v Polsku nové investiční iniciativy pro fond Jet 3. Na starosti má celý proces fúzí a akvizic a bude řídit získané společnosti.

Krzysztof působil jako generální ředitel, finanční ředitel a poradce výrobních společností v Polsku. Podílel se na řadě M&A projektů, organizoval investiční financování a zakládal holdingové skupiny.

Je absolventem ekonomie na Varšavské univerzitě, hovoří anglicky a rusky. 

janczuk@jetinvestment.cz

Wyrwa_0978_LR

Katarzyna Wyrwa

Associate | Jet Investment Poland

Katarzyna je oporou týmu Jet Investment Poland, poskytuje podporu investičním ředitelům a pomáhá s vyhledáváním investičních příležitostí a akviziční činnosti.

Před příchodem do Jet Investment Katarzyna zastávala pozici finanční analytičky v kapitálové skupině Penton Partners. Je absolventkou oborů Economic Studies na Łazarski University a Chemie na University of Silesia.  

wyrwa@jetinvestment.cz

Pavel Drabina

Pavel_Drabina_JET00984

Jan Kos

Jan_Kos_JET01054

Tomáš Brezula

Tomas_Brezula_JET01114

Radek Londýn

Radek Londýn2
Pavel_Drabina_JET00984

Pavel Drabina

Director | Real Estate

Pavel je odpovědný za kompletní řízení nemovitostního fondu a jeho výsledky. Je autorem jeho investiční strategie, zaměřuje se na identifikaci investičních příležitostí a řídí předakviziční prověrky, zejména právní, technické a finanční due diligence.

Před příchodem do Jet Investment pracoval více než 20 let v private equity managementu společností holdingového typu podnikajících v různých segmentech, a to včetně nemovitostního fondu na pozici projektového ředitele a ředitele M&A s pravidelnou účastí na představenstvech dceřiných společností a investičních výborech.

Pavel vystudoval mimo jiné práva na soukromé vysoké škole v Praze.

drabina@jetinvestment.cz

Jan_Kos_JET01054

Jan Kos

Director | Real Estate Acquisitions

V realitním fondu má Jan na starosti akvizice a divestice nemovitostních projektů včetně celého souvisejícího procesu. Ty vyhledá, oceňuje, prověřuje a následně zajišťuje samotnou koupi včetně smluvní dokumentace, strukturování obchodu a financování.

Celou svoji profesní kariéru působil Jan v corporate finance. Více než 8 let strávil v poradenské společnosti VGD Corporate Finance a následně v několika holdingových investičních společnostech, kde měl na starosti vyhledávání investičních příležitostí, kompletní akviziční procesy a financování.

Jan vystudoval Business Administration na University of New York in Prague, mluví anglicky a německy.

kos@jetinvestment.cz

Tomas_Brezula_JET01114

Tomáš Brezula

Director | Asset Management

V realitním fondu má Tomáš na starosti správu aktiv, a to proaktivní řízení portfolia s cílem růstu jeho hodnoty, údržbu majetku, investice jak do obnovy, tak i do rozvoje aktiv, reporting a samozřejmě také péči o nájemce.

Posledních deset let se věnoval správě společností, jež byly součástí investičních a finančních holdingových struktur. V rámci projektu Penta Investments realizoval začlenění akvizic do sítě laboratoří AeskuLab, včetně jejich optimalizace a řízení. Pracovní kariéru zahájil v poradenské společnosti Deloitte, kde se věnoval zejména organizačním a procesním auditům.

brezula@jetinvestment.cz

Radek Londýn2

Radek Londýn

CFO | Real Estate

Radek je jako finanční ředitel Jet Industrial Lease zodpovědný za řízení a koordinaci finančního systému fondu i ostatních entit spadajících pod fondovou strukturu.  

V minulosti působil na pozicích controllingu v ČSOB a později ČEZ, kde měl na starosti jejich turecká aktiva. Posledních sedm let před příchodem do Jet Investment zastával pozici finančního ředitele české developerské společnosti.   

londyn@jetinvestment.cz

 

Kamil Levinský

Kamil Levinský

Roger Dorsch

Roger Dorsch

Petra Míšková

Miskova

Barbora Filousová

Filousova
Kamil Levinský

Kamil Levinský

Managing Partner | Venture

Kamil, jako managing partner fondu Jet Ventures, zodpovídá za celkový management fondu, řídí jeho investiční strategii a identifikuje perspektivní investiční příležitosti. Stojí za ním více než 25 let zkušeností v oblasti financí, prodejů, transformací společností a start-upových investic.

Svou kariéru začínal ve společnosti Ernst & Young, poté se přesunul do rychle rostoucího telekomunikačního sektoru. V Eurotelu vybudoval interní poradenství v oblasti obchodních procesů a spolupracoval na fúzi Českého Telecomu a Eurotelu do společnosti Telefónica. Byl zodpovědný za obchodní transformaci Českých Radiokomunikací, kde z pozice ředitele pro transformaci, obchodního ředitele a posléze generálního ředitele mimo jiné navrhl, realizoval a úspěšně odřídil přechod z analogového na digitální televizní vysílání vyúsťující v úspěšný prodej společnosti skupině Macquarie.

Kamil vystudoval Technickou univerzitu v Ostravě.

levinsky@jetinvestment.cz

 

 

Roger Dorsch

Roger Dorsch

Partner | Venture

Roger při řízení fondu Jet Ventures čerpá z více než 20 let zkušeností v oblastech finančních strategií, kapitálových trhů, start-upů a provozního řízení. Je odpovědný za celkový management fondu, investiční proces a identifikaci investičně zajímavých start-upů. Aktivně podporuje jejich růst a tvorbu hodnoty jak v samotných portfoliových společnostech, tak pro investory fondu Jet Ventures.

Svou kariéru zahájil v nadnárodních společnostech vyrábějících rychloobrátkové zboží, jako jsou P&G a Mars, kde zastával různé vedoucí pozice v několika evropských zemích. Převzetí funkce finančního ředitele společnosti Mars Inc. pro středoevropský region přivedlo ho do Prahy. V minulosti se věnoval malým a středním podnikům a start-upům, pro gigahertz.ventures vybudoval venture portfolio zaměřené na B2B a podílel se na založení a růstu start-upu ZenOwn.

Roger je absolventem University of Mannheim.

dorsch@jetinvestment.cz

 

Miskova

Petra Míšková

Back Office Manager | Brno Headquarters

Od roku 2018 je Petra nezastupitelnou oporou celého týmu Jet Investment. Pod její taktovkou je každodenní chod kanceláře od fakturace a bankovních úkonů, přes komunikaci s účetními, až po aktualizaci a kontrolu dat ve firemní databázi. Kromě administrativní agendy funguje také jako asistentka Igora Faita.

Petra vystudovala bakalářský obor Business Management and Finance na Nottingham Trent University a je absolventkou magisterského studia Podnikových financí na Vysokém učení technickém v Brně. Před nástupem do Jet Investment v roce 2018 sbírala zkušenosti především z oblasti zákaznického servisu v České republice a v australském Sydney.

miskova@jetinvestment.cz

Filousova

Barbora Filousová

Back Office Assistant  | Brno Headquarters

Jako asistentka má Barbora na starost každodenní administrativní činnost, je zodpovědná za chod recepce a funguje jako opora celého týmu při pracovních schůzkách a obchodních jednáních.

office@jetinvestment.cz

Johana Nová

nova

Anna Dziewanowska

Anna_JET_2672
nova

Johana Nová

Back Office Assistant | Office Praha

Johana je odpovědná za řízení pražské kanceláře a zároveň se aktivně podílí na správě administrativních záležitostí spojených s fungováním fondu Jet Industrial Lease.

praha@jetinvestment.cz

Anna_JET_2672

Anna Dziewanowska

Back Office Assistant  | Office Varšava 

Anna řídí každodenní chod varšavské kanceláře, stará se o veškeré administrativní činnosti a působí jako opora našeho polského private equity týmu.

dziewanowska@jetinvestment.cz