Jet Investment otevírá třetí fond private equity, má být největší v Česku

< Zpět na výpis článků
web_Otevíráme Jet3  (1920 × 1080 px)_final

(Brno, 21. února) Investiční společnost Jet Investment otevírá třetí fond kvalifikovaných investorů Jet 3. Investovat se chystá do středně velkých průmyslových podniků ve střední Evropě, investory bude hledat také v zahraničí. Na nákupy chce získat až osm miliard korun a stát se tak největším private equity fondem v Česku.

Fond kvalifikovaných investorů Jet 3 bude otevřen jak institucionálním, tak individuálním investorům, podstatná část kapitálu do Jet 3 by měla přijít od zahraničních finančních institucí.

Oborově se bude fond orientovat na energetiku, automotive, moderní materiály a strojírenství, brněnští investoři se však nebrání ani oportunistickým investicím do jiných oborů. Kolik podniků do fondu nakoupí není jasné, v Jet Investment však počítají se sedmi až devíti oborovými platformami, do kterých budou podniky synergicky sdružovat.

Minimální investicí do fondu bude 10 milionů korun, menší investice bude možné uskutečnit prostřednictvím partnerské investiční společnosti Conseq. Ve fondu Jet 3 se během 10letého investičního horizontu očekává trojnásobné zhodnocení počáteční investice1.

Během sedmi let se jedná již o třetí private equity fond investiční společnosti Jet Investment, do jejího portfolia patří také předloni otevřený realitní fond Jet Industrial Lease zaměřený na nákup průmyslových nemovitostí. Ve stávajících fondech Jet 1, Jet 2 a Jet Industrial Lease spravuje Jet Investment svým investorům 8,5 miliardy korun a během 25 let existence na trhu přinesl svým investorům zhodnocení převyšující 25 % p.a.2.

Jet Investment ve svých portfoliových společnostech včetně nově nabytých zaměstnává přibližně       4 100 zaměstnanců a tržby se pohybují na úrovni 15 miliard Kč.

 

 

Jet Investment  

Od svého vzniku v roce 1997 se společnost specializuje na vyhledávání investičních příležitostí do malých a středně velkých společností z oblasti výrobního průmyslu, které považuje za perspektivní z hlediska jejich potenciálu a návratnosti investic. Od roku 2015 realizuje své investiční aktivity skrze private equity fondy Jet, které jsou určeny kvalifikovaným investorům a podléhají regulaci České národní banky.  

V současnosti spravuje investiční společnost prostřednictvím fondů Jet 1 a Jet 2 významné společnosti v pěti platformách: 2 JCP Group (2 JCP, a.s., PBS INDUSTRY, a.s., PBS POWER EQUIPMENT, s.r.o.), BENVIG Group (BENVIG HEAT TRANSFER s. r. o.), HOECKLE POLDI Group (STROJÍRNY POLDI, a.s., HOECKLE GmbH), COMPOSITE Group (Kordcarbon, a.s., FIBERPREG GmbH) a TEDOM Group (TEDOM a.s., TEDOM SCHNELL GmbH, TEDOM energie s.r.o.). Na počátku roku 2022 fond Jet 2 akvíroval největší evropskou tiskárenskou skupinu Euro-Druckservice GmbH. Během prvního kvartálu dojde taktéž k převzetí významného polského energeticko-strojírenského holdingu.

V posledních čtyřech letech Jet Investment uskutečnil čtyři úspěšné divestice – společnosti LESS & TIMBER, KORDÁRNA Plus, BENET Automotive a MSV Metal Studénka. V historii brněnské investiční společnosti patří tyto projekty mezi velmi úspěšné, realizovaný výnos pro investory představoval mnohonásobek původní investice1.  

Řídícím partnerem Jet Investment je Igor Fait. Ten je také současně předsedou představenstva společnosti a aktivně ji řídí z pozice ředitele. Spolu s Faitem řídí dvacetičlenný tým investiční společnosti partneři Libor Šparlinek, Lubor Turza a Marek Malík. Jet Investment úspěšně restrukturalizoval nebo reorganizoval přes 27 podniků a stál za dvěma prvními a zároveň největšími soudem povolenými reorganizacemi výrobních společností v České republice.  

 

1 Uvedená cílová návratnost představuje odhad výkonnosti fondu, který nezaručuje budoucí výnos.

 2 Historická výkonnost nezaručuje budoucí výnos.

 

 

Sdílet článek na LinkedIn