Používáme cookies.
Souhlasím

TEDOM povede Vladimír Hlavinka

< Zpět na výpis článků
Hlavinka copy

(Brno/Třebíč, 14. září) Brněnské investiční společnosti Jet Investment, která prostřednictvím svého fondu kvalifikovaných investorů Jet 2 vlastní 100 % akcií společnosti TEDOM, a.s., se podařila výrazná personální akvizice. Do funkce generálního ředitele TEDOMu nastupuje Vladimír Hlavinka, zkušený manažer v oboru energetiky.

Vladimír Hlavinka nahradí ve funkci CEO TEDOMu Josefa Jelečka, zakladatele skupiny vyrábějící plynové kogenerační jednotky a provozující tepelně-energetické zdroje s ročním obratem necelých 4 mld. Kč. Josef Jeleček přitom své působení ve vedoucích orgánech společnosti končí po 30 letech. „Teď, když má TEDOM jediného akcionáře, nadešel čas ke zjednodušení řízení skupiny a k dalším krokům, které jsme v minulosti nemohli podnikat kvůli sporu s druhým akcionářem. TEDOM potřebuje pohled z venku, Vláďa Hlavinka, se kterým se znám už desítky let, je podle mého soudu ten, kdo má předpoklady skupinu převzít, sjednotit a rozvinout. Já do důchodu rozhodně neodcházím, kromě svých nových aktivit budu s vedením společnosti dále spolupracovat na poradenské bázi,“ říká ke svému odchodu Josef Jeleček.

Impulsů, proč se Vladimír Hlavinka rozhodl posílit TEDOM, bylo podle jeho slov několik: „Zaprvé jde o špičkovou firmu, průkopníka kogenerací, vybudovanou z nuly a třicet let řízenou zakladateli. Pak je tu produkt se značným potenciálem a osvícený akcionář, se kterým se shodujeme na tom, jak by se měla společnost dále vyvíjet. Oceňuji, že se zástupci Jet Investment aktivně podílejí na jejím řízení a rozumí energetickému byznysu,“ říká a dodává: „TEDOM má potenciál stát se z českého hráče nadnárodním, z lídra kogenerace lídrem distribuované energetiky, která upřednostňuje výrobu energie v místě spotřeby s maximálním využitím místních zdrojů. Kogenerace sehraje významnou roli při přechodu z uhelné výroby elektřiny na obnovitelné zdroje. Má totiž jako jedna z mála schopnost regulace, a tedy potenciál být stabilizujícím prvkem nových soustav distribuované energetiky umožňující plné využití zelené energie. V budoucnu navíc kogenerace nezaručí jen dodávku tepla a elektřiny, ale také řízení celé soustavy.“

Nástupce Josefa Jelečka zná zakladatele společnosti TEDOM již od roku 1990 ze společného angažmá z JE Dukovany a chová respekt jak k němu osobně, tak k tomu, co vybudoval: „Těším se na pokračování díla a růst celé skupiny,“ uzavírá Vladimír Hlavinka.

S nástupem nového vedení předpokládá další rozvoj skupiny TEDOM a vysokou pružnost v jejím řízení i projektový ředitel Jet Investment Oldřich Šoba: „Vladimír Hlavinka je zkušený manažer evropské úrovně, očekávám od něj profesionální manažerské řízení odpovídající nové organizační struktuře skupiny a jejímu celosvětovému působení. Jde o základní předpoklad dalšího růstu jak organického, tak akvizičního.“ Podle něj nebude mít příchod nového generálního ředitele žádný bezprostřední dopad na zaměstnance.

Kromě ředitele se v TEDOM mění i představenstvo společnosti, které nově představují: Oldřich Šoba – předseda představenstva; první místopředseda a CEO – Vladimír Hlavinka, druhý místopředseda – Marek Malík, člen představenstva – Igor Fait, člen představenstva a CFO – Tomáš Sameš, člen představenstva a CSO – Miloslav Kužela. 

Vladimír Hlavinka (54) disponuje širokými zkušenostmi z energetiky, za svou kariéru řídil transformace a rozvíjel energetický byznys v tuzemských i zahraničních společnostech. Začínal v Jaderné elektrárně Dukovany, řídil Jadernou elektrárnu Temelín, působil také v představenstvu ČEZu nebo PSG International a z pozice výkonného ředitele řídil nizozemský Uranium One Holding NV nebo švýcarský U1 Trading. Od roku 2018 zasedá v představenstvu ORGREZ, jejímž je majoritním vlastníkem. Vladimír vystudoval strojní inženýrství na VUT Brno a práva na Masarykově univerzitě.

Sdílet článek na LinkedIn