Jet Investment uzavřel smlouvu o prodeji společnosti MSV Metal Studénka z investičního fondu Jet 1

< Zpět na výpis článků
dsc6334retus-t_w1200

(Brno, 3. prosince 2019) Brněnská investiční společnost Jet Investment uzavřela smlouvu o prodeji 100% podílu společnosti MSV Metal Studénka, a.s., se společností MORAVIA STEEL a.s. Ta patří mezi významná průmyslová uskupení a výrobce oceli ve střední Evropě s podstatnými aktivitami i v kovárenství. Podmínky transakce nejsou zveřejněny.

 

Jde tak o další divestici z portfolia fondu Jet 1 po nedávných prodejích společností LESS & TIMBER a BENET AUTOMOTIVE. 

„Prodej MSV Metal Studénka strategickému partnerovi je úspěšným vyústěním našeho restrukturalizačního úsilí a vstupu do projektu před sedmi lety. Ze společnosti v insolvenci se za dobu našeho vedení stala jasná jednička na trhu výkovků a podsestav pro železnici v Evropě, od našeho vstupu jsme zdvojnásobili zisk i tržby celé skupiny,“ říká Marek Malík, Partner Jet Investment a dodává: „Nabídku od MORAVIA STEEL jsme přijali zejména proto, že věříme ve spojení MSV Metal s respektovaným výrobcem oceli a významným hráčem v kovárenství, které umožní další růst této společnosti.“

Projektový ředitel Jet Investment Jan Sklenář k tomu uvádí: „Kupujícímu předáváme platformu v dobré kondici, se silnou zakázkovou knihou na další období a dobře zainvestovanou.“ Skupinu tvoří jak moravskoslezská MSV Metal Studénka, a.s., tak závod Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o., v Polsku. Vedle aktuálního organického růstu to byl právě nákup polského konkurenta v roce 2017, který přinesl společnosti výrazný pozitivní vývoj ekonomických ukazatelů, a to díky synergiím mezi oběma společnostmi. Jet Investment navíc během působení v MSV Metal Studénka výrazně investoval do produktů i technologií, od roku 2013 šlo o zhruba 15 mil. eur.

MSV Metal Studénka, přímý pokračovatel Vagonky Studénka, je komplexní výrobce výkovků a komponentů pro kolejová vozidla. Patří mezi největší dodavatele pro železniční průmysl v Evropě s historií sahající až do roku 1900. Mezi hlavní zákazníky patří všechny renomované evropské státní dráhy, například DEUTSCHE BAHN AG, ÖBB, SNCF, SNCB, ČD, RENFE, a některé mimoevropské železnice jako TCDD, ONCF, SNTF a další. MSV Metal Studénka dodává své komponenty i všem významným evropským výrobcům nákladních vagonů.

MORAVIA STEEL je spolu s Třineckými železárnami a desítkami dceřiných společností významnou průmyslovou skupinou ve střední Evropě a největší českou hutí s domácím kapitálem, která své produkty vyváží do více než 60 zemí všech světadílů.

Poradenské služby pro prodávajícího při této transakci poskytovala PwC Česká republika, právní služby pak DRV Legal.

Sdílet článek na LinkedIn