Jet Investment posílil o projektového ředitele

< Zpět na výpis článků
Kosovský copy

Alexander Kosovský (34) nově zastává pozici Director / Investment Projects. Bude zodpovědný za vyhledávání nových investičních příležitostí pro private equity fond kvalifikovaných investorů Jet 2.

Přicházím do Jet Investment v dynamické době, kdy se kvůli ekonomickým turbulencím posledního roku v Česku i zahraničí otevírá mnoho velmi zajímavých příležitostí pro investory. Ve slibně rozjetém fondu Jet 2 jsou k dispozici na nákupy téměř tři miliardy korun, které chceme alokovat do dvou až čtyř projektů,“ komentuje své angažmá Kosovský a dodává: „Vidíme na trhu řadu velmi atraktivních akvizičních cílů, které dobře zapadají do investiční strategie fondů Jet.

V minulosti působil v Genesis Capital, kde byl zodpovědný za vyhledávání investičních příležitostí napříč obory v České republice, na Slovensku a v Polsku. V pozici Investičního Manažera vedl investice do společností POS Media a Stangl Technik Česká republika/Stangl Technik Polska. 

Svoji kariéru odstartoval v investičních bankách Royal Bank of Scotland a J.P. Morgan v Londýně a v oddělení transakčního poradenství Ernst & Young v Praze. Později pracoval jako investiční poradce pro významnou mezinárodní průmyslovou skupinu.

Alexander vystudoval ekonomii a finance na londýnské Queen Mary College a magisterský program CEMS Master in Management na Vysoké škole ekonomické a HEC Paris. Mluví česky, anglicky, rusky a francouzsky.

Sdílet článek na LinkedIn