Používáme cookies.
Souhlasím

Investiční fond Jet 2 získal 100% podíl ve společnosti TEDOM

< Zpět na výpis článků
TEDOM a.s.,Třebíč

Brněnská investiční společnost Jet Investment prostřednictvím svého fondu kvalifikovaných investorů Jet 2 nabyla 100% podíl ve společnosti TEDOM, a.s., když koupila zbývající 45% podíl. Ten ve společnosti TEDOM doposud vlastnila firma MOUFLECO HOLDINGS LIMITED. Současně došlo k převodu 49,9% podílu společnosti ČEZ Energo s.r.o. ve vlastnictví společnosti TEDOM a.s. na společnost ČEZ ESCO, a.s. Transakce nyní čeká na souhlas antimonopolního úřadu.

Investiční fond Jet 2 se tak stal jediným vlastníkem skupiny vyrábějící plynové kogenerační jednotky a provozující tepelně-energetické zdroje s ročním obratem necelých 4 mld. Kč. 

„Nyní se budeme moci plně soustředit na rozvoj společnosti TEDOM. Tímto krokem totiž také definitivně končí akcionářský nesoulad, kdy došlo k narovnání veškerých dosavadních sporů. Jako jedinému akcionáři se nám otevřou možnosti pro další investice a cesty k novým akvizicím,“ komentuje obchod řídící partner Jet Investment Igor Fait s tím, že akceschopnost skupiny TEDOM významně vzroste.

Vysokou pružnost v řízení TEDOMu očekává i projektový ředitel Jet Investment Oldřich Šoba: „Budeme se soustředit na rozšíření výrobních kapacit společnosti, na vývoj nových produktů a také na implementaci integrovaného informačního systému, vše s cílem dalšího růstu. Naplno využijeme příležitosti následujících let, kdy celá Evropa spoléhá na plynovou energetiku. Potenciál pro prodej zařízení, která vyrábíme, bude opravdu významný.“ 

Skupina TEDOM se sídlem ve Výčapech u Třebíče má zhruba 900 zaměstnanců a EBITDA dosahuje necelých 500 mil. Kč. Od roku 2016 je její dceřinou firmou německá společnost TEDOM SCHNELL GmbH, přední dodavatel kogeneračních jednotek a servisních služeb pro bioplynové stanice v Německu. TEDOM rovněž provozuje energetické zdroje na skládkách komunálního odpadu a disponuje rozsáhlou servisní sítí.

Zařízení pro efektivní výrobu elektřiny, tepla a chladu exportuje TEDOM do více než 40 zemí světa, tyto technologie snižují náklady na energie, jsou vysoce flexibilní a šetrné k životnímu prostředí. Při kogeneraci se naplno využije nejen elektrická energie, ale také teplo, které se při procesu uvolňuje. Kombinovaná výroba elektřiny a tepla tak ve srovnání s oddělenou ušetří až 70 % energie obsažené v palivu. Doplnění o chladící jednotku dále umožňuje přeměnit teplo na chlad, díky tzv. trigeneraci tak mohou jednotky TEDOMu dodávat kromě elektřiny a tepla i chlad do klimatizací.

Sdílet článek na LinkedIn