Investiční fond Jet 2 nakupuje v Německu, portfolio rozšiřuje o tiskárenský holding eds.group

< Zpět na výpis článků
#news_na web

Investiční společnost Jet Investment kupuje jednoho z největších evropských tiskárenských holdingů Euro-Druckservice GmbH (eds.group). Skupinu s osmi tiskárnami v pěti zemích získá od německé investiční skupiny DPE Deutsche Private Equity prostřednictvím svého fondu kvalifikovaných investorů Jet 2.

Akvizice tiskárenské skupiny eds.group s ročními tržbami cca 300 milionů eur představuje významnou investici fondu Jet 2, transakce podléhá schválení antimonopolních úřadů.

Skupina eds.group je největším partnerem pro maloobchodní řetězce v oblasti printové marketingové komunikace ve střední a východní Evropě, v osmi společnostech zaměstnává v pěti evropských zemích přibližně 1500 zaměstnanců. Skupina s centrálou v německém Pasově má kromě Německa tiskárny také v Česku, Polsku, Maďarsku a Rumunsku. Jen v Česku vlastní tři tiskařské závody — plzeňský Typos, Severotisk v Ústí nad Labem a největší českou tiskárnu Svoboda Press.

„Akvizice eds.group dokonale zapadá do naší investiční strategie ve střední Evropě. Věříme, že jako lokální akcionář s detailní znalostí regionu dokážeme díky hands-on managementu a nové kapitálové struktuře přispět k růstu skupiny a dalšímu posílení její tržní pozice,“ uvedl k transakci partner společnosti Jet Investment Marek Malík.

Podle Franka Müllera, partnera v DPE, našla skupina eds.group v Jet Investment silného partnera pro další fázi organického i anorganického růstu. Haiko Stüting, Co-CEO a finanční ředitel eds.group, k tomu dodal: „V minulosti jsme s podporou DPE pomocí organického růstu a prostřednictvím jedné strategické akvizici posílili naše vedoucí postavení na trhu ve střední a východní Evropě. V letácích jako primárním a nejúčinnějším způsobu maloobchodní komunikace, v časopisech a katalozích vidíme na expandujících trzích střední a východní Evropy značný potenciál, který chceme společně s našimi zákazníky a novým partnerem Jet Investment dále rozvíjet.“

Obchod byl uzavřen 21. ledna, transakce by měla být dokončena v březnu 2022, její výši nebudou strany zveřejňovat. Transakce se uskutečnila ve spolupráci s právní kanceláří DRV Legal a poradenskou společností Ernst &Young, na straně prodávajícího působila jako právní poradce kancelář Clifford Chance. „Rádi bychom poděkovali DPE za dosavadní profesionální řízení skupiny a našim poradcům za podporu při uzavírání transakce,“ uzavírá Marek Malík.

https://www.edsgroup.de/en/

Sdílet článek na LinkedIn