Používáme cookies.
Souhlasím
  • Case studies

ZPA Nová Paka, a. s.

Dostupnost: 
0
0 bez DPH

Popis produktu

Produkt nemá vyplněný žádný popis.

Parametry produktu

Obory elektrotechnický průmysl
Termín divestice listopad 2007
Termín akvizice srpen 2001
Zhodnocení

Realizovaný výnos představoval 6,8násobek vstupní investice.

Výsledek

Dlouhodobě ztrátová firma si naplněním ozdravného plánu opětovně vybudovala pevné postavení na tuzemském i zahraničním trhu. Udržela si kontinuálně vysokou kvalitu výroby a zvládla náročnou certifikaci svého výrobního programu pro jadernou energetiku. ZPA Nová Paka úspěšně pokračuje ve své podnikatelské činnosti, rozvíjí a zdokonaluje svůj nosný výrobní program, který má tradici více jak 72 let.

Firma v roce divestice

Nový krizový management dosazený společností Jet Investment vypracoval záměr vyvedení firmy z úpadku, jeho hlavními parametry bylo dohodnutí úvěrování jinou bankou, redukce počtu zaměstnanců úměrně k dosahovaným tržbám, správné nastavení obchodní a cenové politiky, zaktivování nepotřebného majetku a zejména rozvoj hlavního výrobního programu, protože výroba měřicí a regulační techniky pro průmyslové použití byla vyhodnocena jako velice perspektivní.

Firma v roce převzetí

Jet Investment majetkově vstoupil do krachující společnosti ZPA Nová Paka, když stávající management nebyl schopen realizovat podnikatelský záměr, který by společnost vyvedl z krize. K vyhrocení situace přispěla i úvěrující banka, která požadovala jednorázové okamžité splacení úvěru, a tím společnosti hrozil úpadek.

Podobné produkty