Používáme cookies.
Souhlasím
  • Case studies

MSV Metal Group

Dostupnost: 
0
0 bez DPH

Popis produktu

Produkt nemá vyplněný žádný popis.

Parametry produktu

Obory železnice
Termín divestice únor 2020
Termín akvizice leden 2013
Zhodnocení

Realizovaný výnos představoval 5,54násobek vstupní investice. Tržby skupiny vzrostly ze 706 milionů na 1,3 miliardy Kč, EBITDA z přibližně 96 na 200 milionů Kč, zatímco průměrná mzda v MSV Metal vystoupala z 28 na 38 tisíc Kč.

Výsledek

Z MSV Metal Studénka se za osm let stala zisková společnost, která investuje do technologií a dobře platí své zaměstnance, společnost s rekordní výší zakázkové knihy, naplněnou výrobní kapacitou a s jasnou vizí, co dále rozvíjet a do čeho investovat. Nový akcionář Moravia Steel je bez pochyby strategickým investorem, který bude dál pokračovat v rozvojových aktivitách a těžit ze synergií s ostatními společnostmi holdingu.

Firma v roce divestice

Prodej společnosti MSV Metal Studénka završilo osmileté účinkování Jet Investment v roli majitele. Z firmy v insolvenci, do které Jet vstupoval, se stal tržní lídr s perfektní reputací na trhu, ať už v kvalitě, spolehlivosti nebo schopnosti vyvíjet nové produkty. Mezi ty nejvýznamnější patří nové typy nárazníků a šroubovek. Byla to mimo jiné právě MSV Metal, která se jako jediná na trhu dokázala vypořádat s požadavky nových norem na šroubovky. Všechny cíle se podařilo naplnit, mimo jiné díky důvěře k managementu společnosti a jím předloženým rozvojovým plánům. K růstu přispěly investice do technologií a produktů ve výši 15 milionů eur. Šlo zejména o rozběh lakovny, linky tepelného zpracování nebo investice do CNC kapacit a GO kovacích agregátů. Jet Investment také podporoval spokojenost zaměstnanců, o čemž mluví růst průměrné mzdy v dělnických profesích a dobré renomé MSV Metal jako jednoho z nejlepších zaměstnavatelů v regionu. K dalšímu výraznému impulsu patřila akvizice polského konkurenta, kovárny KUŹNIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI, která přinesla dodatečné kapacity, přístup na polský trh, nový produkt rozporu zdrže a celkově větší sebedůvěru při jednání se zákazníky. Během působení Jet Investment se také podařilo přivést řadu nových zákazníků.

Firma v roce převzetí

Jet Investment převzal MSV Metal, přímého následovníka bývalé Vagónky Studénka, v lednu 2013. Přední evropský výrobce zápustkových výkovků, výlisků, nárazníků, tažných háků, šroubovek a táhlových ústrojí pro železnici a další průmyslová odvětví se dostal do insolvence v květnu 2011 kvůli potížím předchozího akcionáře. Reorganizace společnosti se začala realizovat v červenci 2011 a jednalo se o jednu z největších soudem povolených reorganizací výrobní společnosti v České republice. Při převzetí společnosti v lednu 2013 si Jet Investment vytyčil následující cíle: stabilizovat společnost, rozvíjet segment podsestav, naplnit výrobní kapacity a konsolidovat trh.

Podobné produkty