Používáme cookies.
Souhlasím
  • Case studies

LESS & TIMBER

Dostupnost: 
0
0 bez DPH

Popis produktu

Produkt nemá vyplněný žádný popis.

Parametry produktu

Obory dřevozpracující průmysl, energetika
Termín divestice červen 2018
Termín akvizice leden 2015
Zhodnocení

Realizovaný výnos představoval 6,3násobek vstupní investice, jednalo se o jednu z nejúspěšnějších investic Jet Investment.

Výsledek

V roce 2018 podnik kupuje česká investiční skupina Prosperita Holding. LESS & TIMBER s více než 300 zaměstnanci tak přešel pod silného strategického partnera, který hodlá výrobu i zaměstnanost nadále rozvíjet.

Firma v roce divestice

Podnik se třemi geograficky vzdálenými pilami a závodem na zpracování dřeva vyžadoval nutnou restrukturalizaci a racionalizaci provozů. Během necelých čtyř let Jet Investment očistil podnik od nepotřebných aktiv, investicí do nové haly v čáslavském areálu LESS & TIMBER pak soustředil klíčový pilařský provoz a výrobu lepeného hranolu na jednom místě, čímž se podařilo nejenom navýšit kapacitu roční produkce hranolu z 15 až na 20 tisíc m3, ale i dosáhnout nákladových a dalších synergií.

Firma v roce převzetí

Jet Investment získal dřevozpracující podnik LESS & TIMBER v roce 2015 v insolvenčním řízení a stal se tak 100 % vlastníkem jednoho z nejmodernějších závodů na zpracování jehličnatého dřeva v EU. Jednalo se o poměrně zdravou společnost, kterou do problémů přivedla neschopnost původního majitele splácet vysoké investice. Pro Jet Investment šlo o strategickou investici s významnou perspektivou růstu.

Podobné produkty