Používáme cookies.
Souhlasím
  • Case studies

Českomoravský len, a. s.

Dostupnost: 
0
0 bez DPH

Popis produktu

Produkt nemá vyplněný žádný popis.

Parametry produktu

Obory textilní průmysl
Termín divestice březen 2001
Termín akvizice únor 2000
Zhodnocení

Realizovaný výnos představoval 3,9násobek vstupní investice.

Výsledek

Díky restrukturalizačním krokům Jet Investment se podařilo z nefunkční společnosti vyčlenit zdravé divize a z velké části zachovat tradiční výrobu i pracovní místa upadajícího podniku.

Firma v roce divestice

Společnost jsme nejprve stabilizovali uzavřením neperspektivního programu kovovýroby a snížením počtu administrativních pracovníků. Během jednoho roku jsme tak mohli najít strategické partnery pro dvě zbývající funkční divize. Laminaci včetně know-how, výrobních aktiv a nemovitostí do svého výrobního portfolia zařadil jeden z největších výrobců dřevovláknitých a MDF desek, Dřevozpracující družstvo Lukavec. Divize zpracování lnu včetně většiny tíren našla majitele ve společnosti založené a vlastněné především pěstiteli lnu.

Firma v roce převzetí

Společnost v době našeho převzetí vykazovala záporný hospodářský výsledek. Organizačně byla členěna do tří na sobě nezávislých výrobních programů – impregnace papíru a laminaci desek pro nábytkářský průmysl, zpracování lněného stonku ve vlastních tírnách a kovovýroby s vlastním vývojem jednoduchých zemědělských strojů.

Podobné produkty