Používáme cookies.
Souhlasím
  • Case studies

BENET AUTOMOTIVE

Dostupnost: 
0
0 bez DPH

Popis produktu

Produkt nemá vyplněný žádný popis.

Parametry produktu

Obory automotive, karbonové materiály
Termín divestice srpen 2019
Termín akvizice září 2017
Zhodnocení

Prodej BENET AUTOMOTIVE strategickému partnerovi byl poměrně rychlým, ale efektivním vyústěním vstupu Jet Investment do projektu.

Výsledek

BENET AUTOMOTIVE převzala v roce 2019 jako důležitého hráče své evropské automotive expanze japonská technologická společnost Teijin Limited, která patří mezi globální lídry ve vývoji, výrobě a prodeji technologicky pokročilých materiálů a výrobků.

Firma v roce divestice

I v poměrně krátké době od akvizice se Jet Investment podařilo vybudovat nový manažerský tým a začít nastavovat efektivní způsoby řízení. Zahájil přerod společnosti, tak aby byla organizačně připravena na budoucí růst vycházející z velmi silné poptávky po produktech BENETu na trhu. Podnik započal řadu investic do navýšení kapacit autoklávů, do CNC obrábění, nákupu lisovací technologie pro karbonové díly nebo do softwaru pro sledování výrobků a řízení výroby. K upevnění pozice stabilního Tier 1 dodavatele do automotive přispěly také centralizace výroby karbonových dílů a nový layout výroby v hlavním závodě v Milovicích.

Firma v roce převzetí

Jet Investment získal BENET AUTOMOTIVE v roce 2017 nákupem přímo od zakladatele společnosti. BENET AUTOMOTIVE měl za sebou v té době řadu let růstu, ty ale nebyly doprovázeny nastavením systému řízení, který by umožnoval efektivně řídit podnik s tržbami okolo 1 mld. Kč, což brzdilo další rozvoj firmy. Společnost, doposud vedená přímo majitelem, také neměla profesionální manažerský tým. Pro Jet Investment šlo o strategickou investici, která vhodně doplnila stávající akvizice – společnosti vyrábějící a zpracovávající karbonové materiály.

Podobné produkty