Používáme cookies.
Souhlasím

Jet Investment spouští v listopadu upisovací období nového fondu pro kvalifikované investory zaměřeného na průmyslové nemovitosti

< Zpět na výpis článků
JET_post_LinkedIn_20201012_B

Investiční společnost Jet Investment otevírá nový fond Jet Industrial Lease. Jde již o třetí z fondů Jet, tentokrát se zaměřením na reality. Od převážně českých privátních investorů chce Jet Investment na nákupy a rozvoj průmyslových a dalších nemovitostí získat v prvním roce 1 miliardu korun, do pěti let pak dalších 14 mld. Kč. Upisovací období fondu startuje 1. listopadu.

Fond Jet Industrial Lease pro kvalifikované investory se bude zaměřovat především na nákup nemovitostí od průmyslových společností, konkrétně těch bonitních s dlouhodobou perspektivou na trhu. „Průmyslové podniky řídíme a rozvíjíme už více než dvacet let a za tu dobu jsme si mimo jiné ověřili, že průmysl skýtá značný potenciál i mimo svůj core byznys, konkrétně ve správě a rozvoji nemovitého majetku,“ vysvětluje motivaci k otevření nového fondu Igor Fait a dodává: „Z vlastní praxe víme, že efektivní správa majetku se může pro podnik stát břemenem, zvlášť tehdy, když na sebe váže příliš velké finanční prostředky nebo nadměrné úsilí a čas. Promyšlený prodej nemovitého majetku může být pro podnik naopak vítanou finanční injekcí a zásadním impulsem k rozvoji hlavního předmětu podnikání. Jet Investment navíc dokáže perfektně vyhodnotit perspektivu budoucího nájemce, a při transakci reflektovat jeho specifické potřeby.

Tým Jet Investment tak věří, že ve svém novém fondu našel ideální odpověď jak pro kvalifikované investory, kterým chce přinést vysoké zhodnocení s přiměřeným rizikem, tak pro český industriální byznys. „Model, kdy nemovitostní zázemí podniků vlastní, spravuje a rozvíjí specialista na reality, zatímco vlastník podniku se věnuje pouze podnikání, je na západ od nás, například v Německu nebo Rakousku zcela běžný,“ komentuje inspiraci v zahraničí partner Jet Investment Libor Šparlinek a doplňuje: „Z daňového pohledu se budova odepisuje až 50 let a pozemek se neodepisuje vůbec, přitom nájemné je možné uplatnit jako nákladovou položku ze 100 % v každém účetním období. V zahraničí tohle již hodně podniků pochopilo a před vlastnictvím preferuje pronájem.

Pavel Drabina, nový člen týmu Jet Investment zodpovědný za řízení nemovitostního fondu, předpokládá, že během prvního roku investuje fond v průměru jednotlivě 200–300 mil. Kč do pěti nemovitostí na území Česka a jeho sousedů. „V současnosti už vyhodnocujeme okolo 30 zajímavých akvizičních příležitostí především z industriálního sektoru,“ říká lídr real estate týmu s dvacetiletými zkušenostmi v oblasti nemovitostí, projektového managementu nebo fúzí a akvizic, a dodává: „Investice do nemovitostí má svůj nezastupitelný význam v portfoliu každého investora, a to nejen jako zajištění proti inflaci.

Upisovací období fondu začíná 1. listopadu s minimální výší vkladu 5 milionů korun, nižší investice bude možné uskutečnit prostřednictvím partnerské investiční skupiny Conseq[1]. Očekávaný výnos otevřeného fondu s investičním horizontem 5 a více let se má pohybovat ve výši 8 % p. a.[2], čtyři partneři Jet Investment včetně Igora Faita se na něm budou podílet v prvním roce zhruba 15% vkladem. Vizí fondu Jet Industrial Lease je stát se významným vlastníkem nemovitostí v celé Evropské Unii. „Vyhledáváme akviziční příležitosti především z industriálního sektoru, ale i retailu a office developmentu, a přestože se zpočátku chceme soustředit na ČR a SR, díváme se i na zajímavé možnosti v Německu, Rakousku a Polsku,“ zakončuje Drabina.

Jet Investment otevírá fond Jet Industrial Lease poté, co v uplynulých letech uskutečnil jedny z nejvýnosnějších divestic podniků z portfolia fondu Jet 1 v historii společnosti. Pro fond Jet 2, do nějž vložilo 170 privátních a institucionálních investorů 4 miliardy korun, zatím získal tým Jetu skupinu TEDOM, společnost 2 JCP a do konce příštího roku plánuje minimálně další dvě akvizice.

 

[1] Fond je fondem kvalifikovaných investorů, minimální investice musí splňovat podmínky na investici kvalifikovaného investora.

[2] Jedná se o odhad, který nezaručuje budoucí výnos.

Sdílet článek na LinkedIn