Investiční fond Jet Industrial Lease koupil od skupiny KKCG pět průmyslových budov v Polsku

< Zpět na výpis článků
DSC_0341

Fond Jet Industrial Lease koupil od společnosti VESTINLOG, spadající do skupiny KKCG, výrobně-logistické areály v Polsku. Investice míří do pěti samostatných areálů v západní a střední části Polska. Areály jsou plně pronajaty renomovaným společnostem Kongsberg Automotive, Benteler, Sanden Manufacturing a Auto Acoustics. 

K podpisu transakční dokumentace došlo v pátek 3. prosince 2021, vlastníkem nemovitostí se stal SPV Jet Industrial Property Poland SE ve 100% vlastnictví fondu Jet Industrial Lease SICAV, a.s. podfond, transakce se uskutečnila formou share dealu. Prodávajícím je společnost VESTINLOG s.r.o. spadající do skupiny KKCG, která budovy koupila před více jak třemi lety. Investice byla po celou dobu spravována a transakce vyjednávána realitní divizí skupiny KKCG. „Jsem rád, že se naše podnikatelské plány protnuly se zájmy Jet Industrial Lease a povedlo se nám uzavřít tuto oboustranně výhodnou transakci. Od počátku projektu jsme plánovali exit ve vhodnou dobu, tj. ve chvíli, kdy dojde k zajímavému zhodnocení naší původní investice. I do budoucna hledáme zajímavé podnikatelské příležitosti v oblasti průmyslových nemovitostí v Evropě,“ uvedl Petr Pujman, generální ředitel KKCG Real Estate Group.

Areály o celkové rozloze více než 174 000 m2 poskytují více než 54 000 m2 pronajímatelné plochy a jsou ze 100 % pronajaty. Součástí transakce je také převzetí expanze v jedné z lokalit, která navýší celkovou plochu na téměř 61 000 m2. Nemovitosti byly vystavěny v letech 2016-2017 a jsou tvořeny vhodným mixem moderních skladových, výrobních a kancelářských ploch. Přidanou hodnotou je potenciál k dalšímu developmentu s celkovou rozlohou zastavěné plochy cca 10 000 m2.

 „Konkrétní představa o dalším rozvoji areálu vyplyne z požadavků stávajících nájemců, které již máme indikovány, a budoucích studií. Předpokládáme ale, že bychom mohli v areálu realizovat další výstavbu o užitné ploše 10 000 až 15 000 m2. Velkou výhodou je z našeho pohledu i rychlost povolovacích procesů souvisejících se stavebním řízením v Polsku, kdy je možné výstavbu zahájit, realizovat a také dokončit v horizontu jednoho roku,“ říká Managing director fondu Pavel Drabina.

Kromě možností budoucího developmentu vidí Pavel Drabina hlavní benefity transakce zejména v charakteru areálů: „Jedná se o portfolio moderních komoditních nemovitostí s etablovanými nájemci v oblasti automotive, dlouholetými smlouvami a velice zajímavým výnosem.“ Jedná se již o druhou dokončenou akvizici fondu Jet Industrial Lease SICAV, od listopadu 2020 tým fondu prověřil na 300 příležitostí, z nichž aktuálně pracuje na osmi. Tři další projekty v celkové hodnotě cca 40 milionů eur jsou přitom ve finální fázi vyjednávání podmínek kupní smlouvy. 

Kongsberg Automotive je nájemcem areálu v Brzesc Kujawski, nacházející se v bezprostřední blízkosti dálnice A1 u města Wloclawek a probíhá zde výše zmíněná expanze. Rozloha pozemku je 60 000 m2, zastavěná plocha 17 000 m2, z toho kanceláře zaujímají 3 000 m2. Po expanzi bude zastavěná plocha celkem 23 000 m2, z toho kanceláře 4 000 m2.

Druhý areál tohoto nájemce leží na okraji města Koluszki. Rozloha pozemku je 32 000 m2, zastavěná plocha 17 000 m2, z toho kancelářské plochy činí 2 000 m2.

Areál v blízkosti města Wrzesnia, u dálničního sjezdu A2, je pronajat společností Benteler Automotive. Rozloha pozemku je 32 000 m2, zastavěná plocha je 5 000 m2, z toho jsou kanceláře o výměře 600 m2.

Areál nacházející se na okraji města Polkowice nedaleko dálnice S3 využívá společnost Sanden Manufacturing. Areál je přímo propojen se sousední mateřskou výrobní halou a je zaměřen zejména na kompletaci a logistiku. Rozloha pozemku je 23 000 m2 se zastavěnou plochou 6 000 m2.

Poslední areál se nachází v průmyslové části města Miedzyrzecz, v blízkosti sjezdu z rychlostní silnice E65. Dálnice A2 je vzdálena 10 minut, nájemcem je zde společnost Auto Acoustics. Rozloha pozemku je 28 000 m2, zastavěná plocha 9 000 m2, z toho kanceláře zaujímají 600 m2.

Sdílet článek na LinkedIn