Používáme cookies.
Souhlasím

Finančník Igor Fait otevírá druhý fond pro kvalifikované investory

< Zpět na výpis článků
Fait_ořez

Investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita otevírá svůj druhý fond Jet 2 pro kvalifikované investory. Od institucionálních i privátních investorů chce na nákupy průmyslových podniků získat až pět miliard korun a stát se tak největším private equity fondem v České republice.

Fond Jet 2 pro kvalifikované investory se bude zaměřovat na akvizice malých a středních podniků v oblasti průmyslu a služeb. „Budeme se pohybovat v oblasti, kterou dobře známe a které rozumíme, na nákup a rozvoj průmyslových podniků se specializujeme už dvacet let, rozhlížet se chceme ve středoevropském regionu,“ říká Igor Fait. Do fondu plánuje nakoupit 8-12 podniků a ty seskupovat do funkčních platforem se vzájemnými synergiemi. „Budeme se soustředit na obory, ve kterých už působíme – strojírenství, alternativní zdroje energie, technické textilie a chemii nebo automotive,“ upřesňuje Igor Fait.

Upisovací období fondu začíná 1. března s minimální výší vkladu deset milionů korun, nižší investice bude možné uskutečnit prostřednictvím partnerské investiční společnosti Conseq. Očekávaný výnos fondu s investičním horizontem 8 až 10 let se má pohybovat ve výši 15 % p.a., čtyři partneři Jet Investment včetně Igora Faita se na něm budou podílet zhruba 15% vkladem.

Faitův Jet Investment otevírá fond Jet 2 poté, co vloni v prosinci naplnil investiční kapacitu fondu Jet 1. Ten byl s objemem 3,3 miliardy korun a přibližně stovkou investorů doposud největším private equity fondem v ČR s výnosem 15,9 % p.a. během dvou let.

Prostřednictvím fondu Jet 1 investoval Jet Investment do 15 společností ve čtyřech zemích středoevropského regionu, nově například získal českého výrobce karbonových a plastových autodílů Benet Automotive, polskou kovárnu pro železnici Kuźnia Ostrów Wielkopolski nebo rakousko-německé strojírny Hoeckle Group.

 

Sdílet článek na LinkedIn