Realitní fond Jet Industrial Lease uskutečnil svou první akvizici

< Zpět na výpis článků
Jet Industrial Lease_ALKO_6

(Brno, 10. srpna 2021) Realitní fond finančníka Igora Faita Jet Industrial Lease uskutečnil nákupem průmyslového areálu v Německu svou první akvizici. Ve švábském Grosskötzu sídlí tradiční výrobce zahradní techniky AL-KO a výrobce komponent pro automotive ALOIS KOBER.  

K podpisu transakční dokumentace došlo ve středu 28. července 2021, vlastníkem nemovitostí se stal ze 100 % fond Jet Industrial Lease podfond SICAV. Transakce se uskutečnila formou asset dealu. „Jedná se o byznys model sale & leaseback obvyklý v západních zemích, kdy nemovitostní zázemí podniků vlastní, spravuje a rozvíjí specialista na reality, zatímco vlastník podniku se věnuje pouze podnikání. Vidíme v něm velký potenciál jak pro investory, tak pro průmysl, který si tímto krokem uvolní aktiva k podnikání," říká finančník Igor Fait.  

 Akvírovaný areál o rozloze 42 000 m2 leží nedaleko dálnice A8 a je téměř ze 100 % pronajat. Jeho pronajímatelné plochy tvoří mix moderních výrobních, office, skladových a R&D ploch s potenciálem k dalšímu developmentu na ploše cca 8 200 m2. „Konkrétní představa o dalším rozvoji areálu vyplyne z budoucích studií, předpokládáme ale, že bychom mohli v areálu realizovat další výstavbu o užitné výměře deset až patnáct tisíc m2,“ říká výkonný ředitel fondu Pavel Drabina.

Stávajícími nájemci areálu jsou společnosti AL-KO KOBER SE a jejich divize zahradní techniky AL-KO Geräte GmbH, společnost ALOIS KOBER GmbH a dále Empaios Real Estate GmbH, která v areálu zajišťuje služby facility managementu. AL-KO, původně rodinná firma s 90letou historií, měla v areálu sídlo již v šedesátých letech. V současném moderním areálu ve vysokém technickém i architektonickém standardu je umístěna jak centrála, tak i technologické centrum a výroba. „Kromě možností budoucího developmentu vidíme hlavní benefity transakce v tom, že setrvání v tomto areálu je pro nájemce klíčové, zejména s ohledem na jejich dlouholetou historii R&D a výroby v této lokalitě a na využití tamních vysoce kvalifikovaných lidských zdrojů,“ dodává Pavel Drabina. 

Jedná se o první dokončenou akvizici fondu Jet Industrial Lease SICAV, od listopadu 2020 tým fondu prověřil na 250 příležitostí, z nichž aktuálně pracuje na deseti. Tři projekty v celkové hodnotě cca 80 milionů euro jsou přitom ve fázi exkluzivity a prověřování (Due Diligence). „Obecně se budeme s akvizicemi pohybovat v regionu střední Evropy, ve kterém se jako investiční skupina pohybujeme už téměř čtvrt století,“ uzavírá Pavel Drabina.

Transakce se uskutečnila ve spolupráci s mnichovskou pobočkou poradenské společnosti Colliers.

 

Sdílet článek na LinkedIn